propolski.pl: Kolejny sondaż

PiS i Konfederacja razem do wyborów? Opublikowano wyniki ciekawego sondażu

Najnowszy sondaż Social Changes odpowiedział na pewne wątpliwości Polaków. Badanym zadano pytanie, co sądzą o potencjalnej współpracy Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją. Wyniki niecodziennego głosowania opublikowano na portalu wPolityce.pl.

Od pewnego czasu internauci zastanawiają się, czy możliwy jest scenariusz w którym PiS i Konfederacja pójdą razem do wyborów parlamentarnych. Osoby popierające takie rozwiązanie twierdzą, że oba ugrupowania kierują się konserwatywnymi wartościami, które mogłyby je spajać.

Przeciwnicy tego pomysłu zauważają jednak wiele różnic, które mogłyby działać na niekorzyść całej współpracy. Po przeprowadzonym badaniu otrzymano interesujące wnioski.

— Rezultaty są bardzo ciekawe — napisano na stronie wPolityce.pl. Jak się okazuje wspólna lista PiS i Konfederacji mogłaby liczyć nawet na 37 proc. głosów ankietowanych.

— To mniej, niż samodzielny wynik Prawa i Sprawiedliwości, które w równoległym, standardowym badaniu zdobyło 38 proc. Sojusz PiS z Konfederacją zdaje się więc odstraszać znaczną część wyborców prawicowych z obu ugrupowań — czytamy.

W sondażu zadano także pytanie o inną koalicję, która składałaby się z opozycyjnych ugrupowań. Sojusz pod postacią KO, Polski 2050 oraz PSL zdobył 38 proc. głosów respodentów.

— Taki wynik oznaczałby, że opozycja dostałaby więcej mandatów niż gdyby poszczególne partie startowały samodzielnie — dodano.

Zobacz również: Zero refleksji? Barbara Kurdej-Szatan wskazała winnego afery z jej wpisem [WIDEO]

Zobacz również: Donald Tusk przyjął trzecią dawkę: „Jeśli kochasz, to się szczep!” [WIDEO]

Źródło: wpolityce.pl, Wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these