W mediach nie brakuje doniesień o tym, że Prawo i Sprawiedliwość dogadało się z Pawłem Kukizem. Okazuje się, że PiS i naczelny „antysystemowiec” III RP podpisali umowę o współpracy. Tę polityczną nowość skomentował Tomasz Grabarczyk z Konfederacji.

— W 2015 moja partia otarła się o próg wyborczy. Nie była to łatwa porażka, no ale cóż, tak to już bywa. Do Sejmu za to wszedł ruch Kukiz’15. Nie wiem jak moi koledzy z KORWiN, ale ja cieszyłem się oglądając nowe twarze w parlamencie. Wierzyłem, że może rzeczywiście nachodzi pewna zmiana. Nawet jeśli nie ideologicznie w pełni mi odpowiadająca, to przynajmniej jakościowa — wspomniał polityk.

Zobacz również: Polski dziennikarz składał kwiaty na grobie, gdy podszedł do niego Joe Biden [WIDEO]

— Mamy rok 2021, a ja dzisiaj zastanawiam się, jak mogłem być tak naiwny — dodał Grabarczyk.

Przedstawiciel Konfederacji pominął nazwiska tych, którzy „wybrali ciepłe stołki u Kaczyńskiego”. Przyznał przy tym, że na wiadomość o zawiązaniu tego porozumienia „ogarnia go pusty śmiech”.

— W zasadzie to jestem wdzięczny Kukiz’15. Ten ruch uświadomił mi jedno: nigdy więcej nie ufać partiom/ruchom zbudowanym na pstryknięcie palcem. Palikot, Petru, Kukiz czy Hołownia to jeden i ten sam schemat. Najgorsze jest w nich to, że rozbudzają nadzieje milionów, ściągając do siebie porządnych ludzi, którzy szybko muszą zderzyć się z rzeczywistością. Nie dajmy się więcej na to nabrać — podsumował Tomasz Grabarczyk.

Przeczytaj również:  Tusk chciał ukąsić Morawieckiego. Takiej reakcji się nie spodziewał

Zobacz również: Marian Banaś składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o słowa Kaczyńskiego

Porozumienie obu formacji to rezultat wielu spotkań. Ostatnie z nich miało miejsce w poniedziałek w KPRM między wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem.

Tomasz Grabarczyk: W 2015 moja partia otarła się o próg wyborczy. Nie była to łatwa porażka, no ale cóż, tak to już…

Opublikowany przez Partia KORWiN Wtorek, 1 czerwca 2021

Źródło: NCzas.com

(Visited 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj