Prezydent Andrzej Duda w niedzielę wieczorem spotkał się z aktywistą Janem Śpiewakiem. Rozmowa dotyczyła wyroku, który działacz usłyszał w zeszły piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Andrzej Duda spotkał się z Janem Śpiewakiem w niedzielę w godzinach wieczornych. O rozmowie dotyczącej wyroku, który zapadł w zeszłym tygodniu, poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Śpiewakowi wypłacić 5 tysięcy złotych kary oraz 10 tysięcy złotych nawiązki na rzecz mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w rządzie PO-PSL.

Górnikowska skierowała przeciw Śpiewakowi akt oskarżenia dotyczący zniesławienia (z art. 212 Kodeksu karnego). Według słów Górnikowskiej, Śpiewak „w wielu wypowiedziach pomówił ją o nieprawidłowości w wykonywaniu przez nią funkcji kuratora i o udział w aferze reprywatyzacyjnej”. Uzasadnienie wyroku zostało utajnione.

Spotkanie głowy państwa i Śpiewaka wywołało lawinę spekulacji. Nie jest jeszcze wiadome, czy Andrzej Duda skorzysta z przysługującego mu prawa łaski i ułaskawi skazanego aktywistę.

— Mogę powiedzieć tylko, że tematem rozmowy była moja sytuacja prawna i historia kamienicy na ul. Joteyki — oznajmił Śpiewak w rozmowie z PAP.

Przeczytaj również:  A to zaskoczenie! Jarosław Kaczyński kandydatem na prezydenta?

— Nie wykluczam wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy. Być może również kasacji. Jeżeli będzie trzeba, jestem gotów pójść do więzienia. Nie będę tego wyroku wykonywać. To łamanie elementarnych zasad praworządności w naszym kraju — dodał mężczyzna.

— Jestem jedyną osobą skazaną już dwukrotnie prawomocnym wyrokiem w związku z afera reprywatyzacyjna. Mimo tego, że udowodniliśmy, że mecenas Ćwiąkalska wielokrotnie niedopełniła swoich obowiązków, a swoimi działaniami doprowadziła do tragedii i dramatu lokatorów — podkreślił wcześniej Śpiewak w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: Jan Śpiewak przegrał. „Sąd uczynił mnie kryminalistą (…) Mamy sądy rodem z ustrojów autorytarnych”

źródło: rmf24.pl

(Visited 85 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj