Jan Śpiewak został uznany winnym w procesie o zniesławienie, jaki wytoczyła aktywiście Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji.

Uznany za winnego, Jan Śpiewak został zobowiązany do zapłacenia grzywny 5 tysięcy złotych oraz nawiązki w wysokości 10 tysięcy złotych. Działacz ruchów miejskich znany jest z ujawnienia mechanizmów tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Mężczyzna ujawnił, że córka byłego ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej brała udział w reprywatyzacji jednej z warszawskich kamienic. Śpiewak z czasem dotarł do kolejnych części układanki. W procederze miała uczestniczyć cała lista warszawskich prawników oraz przedsiębiorców powiązanych ze stołecznymi urzędnikami.

Aktywista podzielił się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych:

— Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą. Za obronę słabszych, za obronę sprawiedliwości. Za ujawnienie, że córka ministra Ćwiąkalskiego brała udział w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie jako kurator 120-latka. Jestem jedyną osobą skazaną już dwukrotnie prawomocnym wyrokiem w związku z afera reprywatyzacyjna. Mimo tego, że udowodniliśmy, że mecenas Cwiakalska wielokrotnie niedopełnila swoich obowiązków a swoimi działaniami doprowadziła do tragedii i dramatu lokatorów — napisał Jan Śpiewak na Facebooku.

— 13 grudnia to symboliczna data. Mamy sądy rodem z ustrojów autorytarnych. Mamy przemoc sądów, które w obronie przywilejów elit nie wahają się łamać prawa. Sąd bez podana przyczyn utajnił tez samo uzasadnienie wyroku, co narusza moje konstytucyjne prawo do jawnego procesu. W ramach mojego prawa do nieposłuszeństwa obywatelskiego nie zamierzam wykonywać tego wyroku. A 10 tysięcy nawiązki na rzecz córki ministra traktuje jako splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji. W tym czterech przedwczesnych zgonów lokatorów na Joteyki. Jeśli będę musiał iść do więzienia w tej sprawie niech tak się stanie. Może to obudzi sumienia ludzi — wyraził nadzieję Śpiewak.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Ziemkiewicz zamieścił ostry wpis: „Uważam pana i panu podobnych za skończonych łajdaków”

Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą. Za obronę słabszych, za obronę sprawiedliwości. Za ujawnienie, że córka…

Gepostet von Jan Śpiewak am Freitag, 13. Dezember 2019

źródło: Facebook

(Visited 240 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj