Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że Unia Europejska zawarła umowę na 55 tysięcy dawek nowego leku na COVID-19. Specyfik został opracowany przez szwajcarską Roche oraz amerykańskiego Regeneron.

Jak podaje Reuters, lek na COVID-19 stworzony przez amerykańskiego producenta Regeneron i szwajcarską firmę farmaceutyczną Roche trafi na mocy umowy do 37 krajów, w tym Wielkiej Brytanii.

Dotychczas Unia Europejska zakupiła tylko przeciwwirusowy Remdesiwir amerykańskiej firmy Gilead. Wcześniej UE podpisała umowy na miliardy dawek szczepionek, teraz zaś jej organy planują poszerzyć portfolio leków przeciwko chorobie.

Porozumienie z Roche zostało osiągnięte w kwietniu, lecz szczegóły zawartej umowy nie zostały podane opinii publicznej podaje Reuters.

Poszczególne państwa zrzeszone we Wspólnocie oraz znajdujące się poza nią będą mogły nabyć lek od Roche-Regeneron po jego zatwierdzeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub krajowe organy regulacyjne. EMA w swoim komunikacie przekazała, że data ewentualnego zatwierdzenia preparatu nie została jeszcze zatwierdzona.

Przeczytaj również: „Jest znany tylko z tego, że jest głupi”. Mentzen w ostrych słowach odmówił z nim debaty

Przeczytaj również: Zmiany w obostrzeniach. „Przewiduje się przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów”. Celem projektu ma być dopuszczenie do szczepienia…

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 958 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj