Dr Anthony Fauci, główny epidemiolog USA, w jednym z ujawnionych przez amerykańskie media e-maili wskazywał, że maseczki ani trochę nie chronią przed koronawirusem. Lekarz kategorycznie odradzał ich noszenie.

Dr Anthony Fauci to dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. Fauci może się pochwalić także doradztwem siedmiu prezydentom USA. Lekarz, przez wielu uznawany za twarz narodowej walki z COVID-19, jest za oceanem kontrowersyjną postacią.

Do korespondencji Fauci’ego dotarły dziennik „Washington Post”, portal BuzzFeed oraz telewizja CNN. Dziennikarze pozyskali ponad 3000 stron e-maili naukowca, pisanych od stycznia do czerwca 2020 roku.

Według pierwszych komentarzy, korespondencja zawiera m.in. wczesne etapy epidemii w USA, wgląd w relacje lekarza z rządem, krajowymi i zagranicznymi urzędnikami służby zdrowia, mediami oraz zwykłymi obywatelami.

Maski są tak naprawdę dla zarażonych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na osoby niezarażone, a nie chronić niezainfekowanych ludzi przed nabyciem infekcji brzmi treść wiadomości, którą dr Fauci w lutym 2020 roku napisał do byłego amerykańskiego sekretarza zdrowia.

Maski kupione w sklepie nie są tak naprawdę skuteczne w powstrzymywaniu wirusa, który jest wystarczająco mały, aby przejść przez materiał czytamy w korespondencji. Nie doradzam zakładania maski, zwłaszcza gdy udajesz się w miejsce, gdzie ryzyko (zakażeniem – red.) jest niższe dodał lekarz.

Przeczytaj również:  "Nie boisz się, że cię do wojska wezmą?". Komarenko pozdrawia z Rosji [WIDEO]

Według BBC, na ujawnione e-maile ostro zareagowała przede wszystkim konserwatywna prasa oraz politycy Republikanów. Ci domagają się od dr. Fauciego dymisji. Senator oraz były kandydat na prezydenta z ramienia GOP Rand Paul ocenił, że wiadomości świadczą, że lekarz jest „ogromnym oszustem”.

Przeczytaj również: „Jest znany tylko z tego, że jest głupi”. Mentzen w ostrych słowach odmówił z nim debaty

Przeczytaj również: Zmiany w obostrzeniach. „Przewiduje się przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów”. Celem projektu ma być dopuszczenie do szczepienia…

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 6 908 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj