Agata Kornhauser-Duda jest Ambasadorką Kobiet z Rakiem Piersi w Polsce. Pierwsza Dama nagrała specjalny apel, w którym zachęciła do regularnych badań.

— Październik jest miesiącem świadomości nowotworów piersi. Gorąco namawiam wszystkie Polki do regularnych badań w ciągu całego roku. Wybierzmy zdrowe i szczęśliwe życie — powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Październik jest pod tym względem miesiącem wyjątkowym. Pielęgnuje się w nim świadomość nowotworów piersi. Jest to czas, kiedy prowadzone są liczne akcje mające na celu zwiększenie wiedzy, profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia tego typu nowotworów.

— Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przede wszystkim profilaktyka pomaga w wykrywaniu komórek rakowych w najwcześniejszym etapie rozwoju choroby. A trzeba zaznaczyć, że przy obecnych możliwościach medycyny szanse na pokonanie raka piersi są naprawdę wysokie — wyjaśniła Pierwsza Dama.

Zobacz również: Hanna Lis atakuje Przemysława Czarnka i PiS: „Cholernie bolało”

Żona prezydenta Dudy wyjawiła, że bardzo dobrze poznała środowisko kobiet, które zmagają się z tą straszną chorobą, dlatego tym bardziej apeluje o rozwagę i dbanie o zdrowie.

— Społeczne inicjatywy informacyjne, które służą rozpowszechnianiu wiedzy o nowotworach, odgrywają kluczową rolę w polityce prozdrowotnej. Dlatego gorąco namawiam wszystkie Polki do regularnych badań w ciągu całego roku i zachęcam do jak najszerszego korzystania z nich. Drogie Panie, zadbajcie o siebie, byście mogły cieszyć się długim życiem, bo jesteście potrzebne, nie tylko bliskim — dodała.

źródło: alaluna.pl

(Visited 808 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kidawa-Błońska domaga się posiedzenia Sejmu: "Sytuacja jest bardzo poważna, trzeba działać szybko"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here