NOWOJORSKIE STUDIO W ROZBUDOWIE

Deweloperzy Outriders, Bulletstorm oraz Gears of War: Judgment zapowiadają nowy, oryginalny tytuł na konsole nowej generacji.Warszawa, Polska, 30 lipca 2020 – Niezależni twórcy gier People Can Fly ogłosili dziś, że pracują nad nowym tytułem AAA, który pojawi się na konsolach nowej generacji, platformach streamingowych oraz na PCtach. Nowy projekt jest prowadzony przez nowojorski oddział studia, który planuje w ciągu najbliższego roku zatrudnić wielu nowych pracowników. Firma People Can Fly powstała w 2002 roku, a obecnie, wraz ze Square Enix, pracuje nad grą Outriders, której premiera zaplanowana jest na koniec 2020 roku. Studio słynie z popularnego Bulletstorma, współtworzyło także tytuły z serii Gears of War.

Nowy projekt AAA i rozbudowa nowojorskiego studio

Prowadzone przez szefa studia, Davida Grijnsa, i dyrektora kreatywnego, Rolanda Lesterlina, nowojorskie People Can Fly współpracuje z siostrzanymi studiami w Warszawie, Rzeszowie i Newcastle, aby wspólnymi siłami zbudować bardzo ambitny, przełomowy tytuł action-adventure, który poprowadzi studio o blisko 20-letnim doświadczeniu w zupełnie nowym, ekscytującym kierunku. Aby sprostać skali nowego projektu, People Can Fly znacznie powiększy rozmiar swojego nowojorskiego oddziału w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy i dodatkowo otworzy nowe, startupowe studio  w Montrealu.“Niezwykła energia wypełnia atmosferę w naszej firmie” – mówi Sebastian Wojciechowski, CEO People Can Fly.

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

“W zeszłym roku ogłosiliśmy otwarcie nowojorskiego oddziału i po raz pierwszy ujawniliśmy Outriders. Dziś mamy 250 pracowników i z radością wkraczamy w kolejny etap rozwoju naszej firmy. Naszym celem  od samego początku była rozbudowa PCF w kierunku multi projektowego studia oraz dalsze umacnianie obecności naszej marki na rynku światowym. Premiera konsol nowej generacji jeszcze w tym roku sprawia, że jesteśmy niezwykle podekscytowani przyszłością naszego studia i całej branży.” – dodaje.„W dzisiejszych czasach mieć okazję pracy przy nowym tytule AAA to rzadkość i ogromny zaszczyt. Móc tworzyć go od podstaw – to już naprawdę coś zupełnie wyjątkowego.” – mówi Roland Lesterlin, dyrektor kreatywny People Can Fly w Nowym Jorku.

„Szukamy pomysłowych i otwartych ludzi, którzy pomogą nam kształtować wizję tego niesamowitego, nowego świata, który budujemy”. – podsumowuje.People Can Fly prowadzi obecnie rekrutację na różne stanowiska, we wszystkich lokalizacjach.

autor: Diana Biszczanik

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://peoplecanfly.com/career/.

Przydatne linki:
People Can Fly – Oficjalna strona
People Can Fly – Facebook
People Can Fly – LinkedIn

Przeczytaj również:  Korzyści z Przejścia na Abonament Komórkowy z Internetem Mobilnym 5G

O People Can Fly:
Założone w 2002 roku studio People Can Fly jest jednym z najlepszych studiów tworzących gry AAA w Polsce i jednym z wiodących studiów UNREAL ENGINE w Europie z planami dalszej rozbudowy w Ameryce Północnej. PCF mocno zapisało się w historii gatunku strzelanek i zasłynęło takimi tytułami jak Bulletstorm: Full Clip (wydane 7. kwietnia 2017 roku), Gears of War: Judgement (wypuszczony na rynek w 2013 r.), Bulletstorm (oryginalny, stworzony na silniku Unreal Engine 3, popularny tytuł FPS wydany w 2011 roku) oraz wielokrotnie nagradzany Painkiller (wydany w 2004 r.). People Can Fly współpracuje obecnie ze SQUARE ENIX nad swoją najnowszą grą – Outriders – bardzo ambitnym  shooterem RPG, którego premiera planowana jest na 2020 rok.

(Visited 142 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj