Patryk Jaki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości już przed wyborami zapowiedział, że niesławne taśmy Sławomira Neumanna zostaną przetłumaczone na obce języki i dostarczone eurodeputowanym z innych krajów.

Patryk Jaki chce w ten sposób udowodnić Parlamentowi Europejskiemu, że polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje gruntownej reformy. Głównym argumentem przemawiającym za zmianami mają być przechwałki prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej okraszone knajackim językiem. Neumann gotowy był „bronić jak niepodległości” swoich partyjnych kolegów, mających problemy z prawem.

— Zgodnie z obietnicą do skrzynek europosłów w rożnych językach trafiają taśmy Neumanna. Czas, aby w UE zrozumieli dlaczego reforma w Polsce jest potrzebna. Dość jednostronnego obrażania i poniżania naszej Ojczyzny. Jak Polska jest atakowana musimy się bronić — napisał w serwisie społecznościowym Jaki.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości podzielił się także treścią pisma dostarczonego do skrzynek pocztowych europosłów:

„Szanowni Posłowie, Drodzy Koledzy,

Wielokrotnie słyszeliście w tym gmachu nieprawdziwe oskarżenia wobec Polski o rzekomym zamachu na sądownictwo.

Tymczasem polskie Sądy bez żadnej weryfikacji przeszły z czasów sowieckiego totalitaryzmu do obecnej Rzeczypospolitej. Dodatkowo część sędziów jest skrajnie upolitycznionych i wielu z nich nie daje żadnej gwarancji niezależności na której tak nam zależy.

W załączeniu macie dowód byłego szefa klubu parlamentarnego PO (największej partii opozycyjnej, obecnie w EPP) w nagranej i niedawno ujawnionej rozmowie wprost mówi, że sędziowie w Polsce zrobią tak jak on chce. I on (polityk) za sędziów „gwarantuje”.

W Polsce te nagrania znane są jako ”Afera Neumanna” czy „afera PO” .

Proszę, aby słuchając niesłusznych oskarżeń wobec Polski brać też pod uwagę, że właśnie z powodu takich nagrań, jak w załączeniu prawie 80% Polaków popiera reformę sadownictwa, a PiS już drugi raz z rzędu uzyskało samodzielną większość do rządzenia.

Przeczytaj również:  Waszczykowski: "Pytanie, czy politycy będą chcieli to ujawnić". Mówił o "zniszczeniu Nord Stream 2"

Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o słuchanie argumentów ze wszystkich stron.
Patryk Jaki”

Zgodnie z obietnicą do skrzynek europosłów w rożnych językach trafiają #TasmyNeummana Czas, aby w UE zrozumieli dlaczego reforma w Polsce jest potrzebna. Dość jednostronnego obrażania i poniżania naszej Ojczyzny. Jak Polska jest atakowana musimy się bronić. Treść listu: Szanowni Posłowie, Drodzy Koledzy, Wielokrotnie słyszeliście w tym gmachu nieprawdziwe oskarżenia wobec Polski o rzekomym zamachu na sądownictwo. Tymczasem polskie Sądy bez żadnej weryfikacji przeszły z czasów sowieckiego totalitaryzmu do obecnej Rzeczypospolitej. Dodatkowo część sędziów jest skrajnie upolitycznionych i wielu z nich nie daje żadnej gwarancji niezależności na której tak nam zależy. W załączeniu macie dowód byłego szefa klubu parlamentarnego PO (największej partii opozycyjnej, obecnie w EPP) w nagranej i niedawno ujawnionej rozmowie wprost mówi, że sędziowie w Polsce zrobią tak jak on chce. I on (polityk) za sędziów „gwarantuje”. W Polsce te nagrania znane są jako ”Afera Neumanna” czy „afera PO” .Proszę, aby słuchając niesłusznych oskarżeń wobec Polski brać też pod uwagę, że właśnie z powodu takich nagrań, jak w załączeniu prawie 80% Polaków popiera reformę sadownictwa, a PiS już drugi raz z rzędu uzyskało samodzielną większość do rządzenia. Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o słuchanie argumentów ze wszystkich stron.Patryk Jaki—-Dear Members of the European Parliament, Dear colleagues,You have heard many times in this building false accusations of alleged attack on judiciary in Poland. Meanwhile the Polish courts have passed from Soviet totalitarianism to the present-day Republic of Poland, without any verification. In addition, part of judges are extremely politicised, and many of them do not offer any guarantee of independence.You have on the other side proof. Former head of the parliamentary club PO (the biggest opposition, currently in the EPP) in a recorded and recently revealed conversation directly says that judges in Poland will do as he wants. And he (the politician) for judges “guarantees” In Poland, these recordings are known as the “Neumann Affair” or the “PO Affair”. Please, listen to the wrong accusations against Poland and take into account that because of such recordings as the attached almost 80% of Poles support the reform of the judiciary and the Law and Justice party has already for the second time in a row obtained an independent majority to govern. I greet you warmly and ask you to listen to the arguments from all sides.Patryk Jaki(MEP)

Gepostet von Patryk Jaki am Donnerstag, 21. November 2019

źródło: Facebook

 

(Visited 82 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj