Patryk Jaki zamierza pozwać Facebooka. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ma amerykańskiemu serwisowi za złe promocję postów godzących w jego dobre imię.

Patryk Jaki od kilku lat pada ofiarą zorganizowanej kampanii fake newsów. Były wiceminister w resorcie sprawiedliwości wielokrotnie spotykał się z przeróbkami własnych postów, mającymi za zadanie zdyskredytować go w Internecie. Zmodyfikowane w programach graficznych zdjęcia otrzymywały liczne płatne promocje od serwisu Marka Zuckerberga. Polityk za przykład podał zdjęcie z doklejonym labradorem oraz podpisem z błędem ortograficznym. Teraz polski europoseł zapowiedział odwet.

— Pozwałem Facebooka. Przez lata w sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie. Regularnie podawano zmontowane „moje” wpisy z błędami(aby pokazać jaki głupi).Do dziś pod każdym moim wpisem wypomina się mi np. „rabladora” – ktoś dokleił mi do prywatnego zdjęcia psa i fałszywy podpis — oznajmił Jaki.

Na FB do anonimowych kont pakowano pieniądze na reklamę i roznosiło się po sieci. FB było to zgłaszane i nic nie robił. Jak byłem ministrem nie było mnie stać na tyle kosztownych procesów. Jednak teraz nie odpuszczę nikomu — oświadczył eurodeputowany.

Przeczytaj również:  Sprzeczka w „Dzień Dobry TVN”. Prowadzący nie wytrzymali

— Przypominam, że wygrałem już procesy z GW oraz prawomocnie proces o rzekome „układy” które tworzyłem w Opolu. Dziennikarze, którzy to wymyślili nic nie potrafili udowodnić – a teraz chowają się przed komornikiem — stwierdził były wiceminister sprawiedliwości.

Pozwałem Facebooka. Przez lata w sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie. Regularnie podawano zmontowane…

Gepostet von Patryk Jaki am Freitag, 29. November 2019

źródło: Facebook

(Visited 327 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj