Podczas kontrowersyjnej unijnej debaty o sytuacji osób LGBT w Polsce, głos zabrał niemiecki europoseł Maximilian Krah z AfD (Alternatywa dla Niemiec). Polityk wyraził sprzeciw wobec krytyki spływającej na polski rząd i Polaków.

Maximilian Krah należy do frakcji Tożsamość i Demokracja. Konserwatywny eurodeputowany stwierdził w swoim wystąpieniu, że Polacy jako naród i społeczeństwo nie ponoszą winy za działania „niewydolnych organów ścigania”, które nie sankcjonują wszystkich przypadków wykluczenia bądź agresji wobec osób LGBT. Niemiecki polityk wychodził z założenia, że na forum Europarlamentu wiele mówiło się o „mowie nienawiści” wobec homoseksualistów, jednocześnie przystając na etykietkowanie Polaków homofobami i zrównując ich z nazistami.

— Polski naród jest wielki, jesteśmy im winni wdzięczność za to, że uwolnili nas spod komunistycznego jarzma. A teraz podchodzą do spraw europejskich w sposób może konserwatywny, ale demokratyczny — zauważył niemiecki eurodeputowany.

Cenzurowana książka Wojciecha Sumlińskiego w sprzedaży:

— Rozumiem zdziwienie niektórych z państwa, że Polacy zagłosowali za konserwatywną partią, ale w tej chwili krytykujecie polski naród za to, co rzeczywiście jest nie do przyjęcia, ale nie jest problemem narodu polskiego, tylko niewydolnych organów ścigania. Nie mogę zgodzić się z oskarżaniem całego narodu za to, co jest problemem znacznie szerszym — mówił Maximilian Krah.

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

— W imieniu mojej grupy politycznej chcę powiedzieć, że stoimy za Polską. Jestem przekonany, że władze Polski są dosyć inteligentne, aby z tym problemem sobie poradzić. Nie zgodzę się z atakowaniem Polski jako takiej. Niech Bóg ma Polskę w opiece. Jestem przekonany, że Polacy wierzą w siebie na tyle, by nie przestraszyć się słowami nienawiści, które padają w tej chwili pod ich adresem — wyraził nadzieję niemiecki polityk.

Przemówienie Maximiliana Kraha od około 14:30:

Dyskryminacja osób LGBTI

Moje przemówienie ze wczorajszej debaty dotyczącej dyskryminacji i mowy nienawiści wobec osób LGBTI.😞 Parlament pracuje już nad rezolucją, która ma zostać przyjęta podczas sesji plenarnej w grudniu.

Gepostet von Robert Biedroń am Mittwoch, 27. November 2019

źródło: Facebook

 

(Visited 703 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj