propolski.pl: Patryk Jaki o elektrycznych samochodach

Patryk Jaki ostro: Szykują nam świat, gdzie tylko bogaci będą mogli korzystać z wolności [WIDEO]

Patryk Jaki nie szczędził mocnych słów w temacie agendy klimatycznej Unii Europejskiej. Polityk Solidarnej Polski potępił zachowanie eurokratów, którzy za wszelką cenę chcą przeforsować zieloną utopię. Tymczasem takie rozwiązania uderzają w podstawowe wartości, jakimi jest rodzina i jej dobro.

– Ich pomysłem jest, aby transport indywidualny stał się dobrem ekskluzywnym, z którego mogą korzystać tylko bogaci. To wpisuje się w tą samą logikę. Cała ekipa strategów bogaci tego świata, leci sobie do Davos i dyskutują o tym, jak mają żyć ludzie – powiedział europoseł Patryk Jaki.

Solidarna Polska nie wyraziła zgody na żądania Brukseli

– Po pierwsze, to nie było konsultowane z nami na poziomie politycznym i rządowym. Po drugie, znajdują się tam rzeczy, za którymi nigdy nie zagłosujemy, gdyż w naszej ocenie uderzają one w interesy gospodarcze Polski oraz polskie rodziny – wyjaśnił europoseł.

– Jak państwo wiecie, w tym „kamieniach milowych”, czy jak ja mówię w „kamieniach na szyję” przygotowano dla nas następujące rozwiązanie: Za około 2 lata trzeba będzie płacić dodatkowy podatek, jak będzie chciało się zarejestrować samochód spalinowy (jeżdżący na benzynę bądź diesel). Za kolejne dwa lata trzeba będzie zapłacić jeszcze dodatkowy podatek, że w ogóle będzie się z tych samochodów korzystało. Kilka lat później nie będzie można w ogóle jeździć tymi samochodami, tylko elektrycznymi — dodał Patryk Jaki, który wyraźnie stracił cierpliwość.

– To wszystko na co dzień wymyślają ludzie, którzy latają samolotami sobie gdzieś tam do Davos i myślą, jak zorganizować nam życie. Mimo że te samoloty są bardziej szkodliwe dla środowiska, to ich to wcale nie interesuje. Oni chcą stworzyć nam świat, gdzie bogaci będą mogli korzystać z transportu indywidualnego, bo bogatych będzie stać na zakup samochodu elektrycznego, a biedni nie będą mogli zrobić nic! Taki świat nam szykują w imię zielonej ideologii — oświadczył wzburzony polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Anita Włodarczyk nie wystartuje w mistrzostwach świata

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompromitacja dziennikarza TVN24: „Pan najwyraźniej o tym nie wie” [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these