Pasażer, który postanowił nagrać jedną z interwencji pracowników ochrony Kolei Mazowieckich, został potraktowany gazem łzawiącym. Po całym incydencie pozostawiono go na peronie bez pomocy.

Do sytuacji, w której ucierpiał pasażer, doszło na dworcu Warszawa Wschodnia. Mężczyzna miał zamiar kupić bilet do Legionowa, jednak wszedł do pociągu w ostatnim momencie. Z tego powodu zmuszony był kupić w aplikacji krótszy bilet ze stacji Warszawa Płudy, ponieważ nie zdążył zaopatrzyć się w wejściówkę na dłuższą trasę.

Kierownik pociągu zdecydował, że podróżującemu należy się mandat, jednak ten nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości. Pracownik Kolei Mazowieckich bez wahania powiadomił odpowiednie służby.

— Nie protestowałem, pogodziłem się z konsekwencjami. Wysiedliśmy w Legionowie, tam dołączyło do nas dwóch pracowników ochrony — powiedział pan Patryk w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ochroniarze podjęli interwencję i oświadczyli, że po wezwaniu policji będzie musiał zapłacić mandat w wysokości tysiąca złotych. Pasażer zaprzeczył tym oskarżeniom i powołał się na swoje prawa. Wtedy jeden z pracowników ochrony nazwał go debilem.

— Wygląda mi pan na debila, tylko lepiej ubranego — miał powiedzieć do pasażera.

Przeczytaj również:  PiS chce wprowadzić nowy podatek od mieszkań! Ile tym razem stracą Polacy?

Poszkodowany wyjął wtedy telefon komórkowy i zaczął nagrywać. Jednak uzbrojony w gaz łzawiący mężczyzna prysnął mu w twarz. Pasażer zaczął zwijać się z bólu, więc pomogli mu przechodnie oraz straż miejska.

— Odpowiedział, że wyglądam mu na debila, tylko lepiej ubranego. Wtedy wyjąłem telefon i uprzedziłem, że będę nagrywał dalszą część interwencji. Wtedy wyjął z kieszeni gaz pieprzowy i prysnął mi nim prosto w oczy — żalił się poszkodowany pasażer.

Pracownicy ochrony i kierownik pociągu odjechali z miejsca zdarzenia, nie udzielając ofierze pomocy. Nie czekali również na przyjazd wcześniej wezwanej policji.

Władze KM po obejrzeniu nagrań z monitoringu uznały, że ochroniarze znacząco przekroczyli swoje uprawnienia. Tym samym zostali zwolnieni z pracy.

źródło: wawalove.pl

(Visited 59 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj