propolski.pl: Krzysztof Bosak

Bosak ostro: Rząd nie ma wpływu na Facebooka, bo nie chce go mieć

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak rozmawiał z portalem DoRzeczy.pl i wypowiedział się w kwestii działań polskiego rządu w sprawie Facebooka. Na pytanie dziennikarzy, czy jest szansa na odzyskanie profilu Konfederacji i jakie działania zamierza podjąć partia, polityk odpowiedział:

— Złożyliśmy odwołanie przez system Facebook oraz przez Ministerstwo Cyfryzacji, gdzie stworzono specjalny formularz kontraktowy. Czekamy na rozpatrzenie tych odwołań. Nasz facebookowy profil Konfederacji jest widoczny dla nas jako administratorów, natomiast nie jest widoczny dla zwykłych użytkowników. Dlatego widzimy, że profil nie został skasowany całkowicie, został ukryty przez administrację Facebooka. Inne profile związane z nami, naszych posłów, czy struktur okręgowych działają normalnie — ogłosił jeden z liderów Konfederacji.

Poseł Bosak powiedział, co sądzi o spotkaniu z ministrem Cieszyńskim, które miało miejsce w ostatnich dniach. Dodał, że niestety nic konkretnego z niego nie wynikło, a rząd nie ma w planach żadnych zmian legislacyjnych.

— My uważamy, że to jest błędem. Zbieramy podpisy pod własnym projektem ustawy, który pozwalałby nakładać kary na Facebooka. Dodatkowo odbyło się w piątek posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa, w którym udział wziął m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, gdzie rozmawialiśmy o projektach legislacyjnych obrony wolności słowa w internecie — podkreślił Konfederata.

Krzysztof Bosak ocenił, że rząd tak naprawdę nie ma realnego wpływu na Facebooka, ponieważ nie chce go mieć. Tymczasem w innych państwach działania tego typu są bardziej zdecydowane i konkretne.

— Inne rządy, jak choćby Wielka Brytania, Niemcy, Turcja, czy Nigeria, skutecznie wywierały presje na Facebook i wynegocjowały własne zmiany w regulaminie, co miało miejsce np. w Niemczech, czy zaprzestanie usuwania profilów, co stało się w Nigerii. Po prostu trzeba tego chcieć. A polski rząd woli pogadać w mediach, zamiast normalnie działać — podsumował Bosak.

Zobacz również: Młoda dziewczyna wypowiedziała się o Margot i nie zostawiła na nim suchej nitki. „Powinno być więcej takich dziewczyn”

Zobacz również: Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA. Reakcja Leo Messiego bezcenna [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

3 thoughts on “Bosak ostro: Rząd nie ma wpływu na Facebooka, bo nie chce go mieć

  1. Brawo P. BOSAK I KONFEDERACJA
    nigdy nie myślałem że będę popierał Konfederacje ale jak widać I słychać jest to jedyna Partia która walczy o Polskę I Polaków pozostałe partie to dworskie gnidy krwiopijcy oszuści karierowicze myślę że Naród Polski obudzi się z letargu i przejrzy na oczy trochę potrzeba czasu

  2. Brawo P.Bosak i Konfederacja nigdy nie myślałem że będę popierał Konfederacje ale jak widać I słychać waszych wystąpień P.Brauna i wielu innych jest to obecnie jedyna Partia która tak naprawdę walczy o Polskę I Polaków , pozostałe partie to gnidy dworskie, krwiopijcy,oszuści i karierowicze nie interesuje ich Polska i naród tylko pokazują ułomną walkę polityczną i piórą nam mózgi przy udziale TVP Kurwizji. Myślę że Naród Polski w końcu się obudzi i przejrzy na oczy może jeszcze potrzebuja trochę czasu. Szkoda że wasze przekazy nie docierają do szerokiej masy społeczeństwa ale jak będziecie się spotykać z ludźmi w terenie to sytuacja się zdecydowanie zmieni. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these