Donald Tusk odwiedził we wtorek piekarnię w Kościanie w woj. wielkopolskim i przy okazji wbił szpilę rządzącym w kwestii podwyżek cen gazu. Były premier nie powstrzymał się od mocnych komentarzy w tym temacie.

Były szef RE wziął udział w konferencji prasowej, gdzie towarzyszył mu jeden z przedsiębiorców ze Starego Bojanowa. Do sieci trafiło nagranie, na którym Donald Tusk rozmawiał z mężczyzną, przy okazji atakując PiS.

– Ciekawe czy Panu Donaldowi Tuskowi Pan Przemek prowadzący niewielką przetwórnię owoców i warzyw w Starym Bojanowie wspomniał, że rząd PiS taki zły nie jest i pomógł mu dotacjami w realizacji jego marzeń – napisał na Twitterze Maciej Stańczyk, komentując opublikowany przez PO materiał wideo.

Były premier zwrócił uwagę na szalejącą inflację i podwyżkę cen gazu, z którymi muszą zmagać się polscy przedsiębiorcy.

– Jeśli polski przedsiębiorca, polska piekarnia ma płacić o 500, 600, 700 proc. więcej, nie 70, nie 7, tylko 500 czy 700 proc. więcej za gaz, to właściwie nikt tego nie rozumie. Więc przede wszystkim apeluję do rządzących i do odpowiedzialnych za politykę gazową, w tym PGNIG. Apeluję o uczciwą informację, co takiego się stało, że trzeba dzisiaj dla PGNiG gwarantować 60 mld zł. A mimo to podwyżki są nadal tak druzgocące dla ludzi – podkreślił były premier.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

Ponadto domagał się wyjawienia „całej prawdy o tym, co robi PGNiG z tymi pieniędzmi”.

Donald Tusk na nagraniu dopytywał się, za co w rzeczywistości musimy płacić i czy przypadkiem nie jesteśmy obciążeni błędami partii rządzącej.

– Czy jest prawdą to, że zagrali niczym w kasynie? Że obstawiali tak naprawdę, grali na rynkach finansowych i stracili na tym miliardy złotych? Musimy za to zapłacić? Być może polityka, choćby ostatnia fuzja Orlenu i Lotosu, i polityka czy zamierzenia wobec PGNiG, czy być może to jest związane też z gigantycznymi kosztami, których źródła też do końca nie rozumiemy – wyjaśniał przewodniczący PO, nie szczędząc ostrych słów krytyki pod adresem władzy.

– Takiej podwyżki, jaką nam zafundowała władza, po prostu polska gospodarka, szczególnie ta oparta na małych, rodzinnych przedsiębiorstwach, które potrzebują dużo gazu, to jest piekarnia, to będzie pizzeria, myjnia samochodów, im po prostu będzie bardzo trudno w ogóle przeżyć – podsumował Tusk.

Zobacz również: Berkowicz ostro o Polskim Ładzie: „Wprowadza totalny burdel już do systemu podatkowego” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Zobacz również: Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA. Reakcja Leo Messiego bezcenna [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 362 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj