Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie zaapelował do Polaków. Duchowny pobłogosławił naszemu narodowi.

Papież Franciszek podczas audiencji na dziedzińcu świętego Damazego pozdrowił Polaków, a następnie skierował w ich stronę swoje przesłanie.

— W najbliższy piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, w setną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wasi biskupi uroczyście ponowią ten akt. Zachęcam Was, abyście przeniknięci Bożą miłością, działali na rzecz budowania cywilizacji miłości. Z serca Wam błogosławię — powiedział papież.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— Modlitwa jest rodzajem pięciolinii, na której umieszczamy melodię naszego życia. Nie stoi ona w sprzeczności z codzienną pracą, ale jest miejscem, gdzie każde działanie znajduje swój sens, swoją rację i swój pokój — mówił duchowny.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

— Modlitwa – która jest tchnieniem wszystkiego – pozostaje życiodajnym tłem pracy. Jest czymś nieludzkim, gdy jesteśmy tak bardzo zapracowani, że nie znajdujemy już czasu na modlitwę — tłumaczył papież Franciszek.

Źródło: wPolityce

(Visited 239 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj