Papież Franciszek podczas audiencji w Watykanie odniósł się do sytuacji w Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie w polskich mediach.

— 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci — powiedział papież Franciszek.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

— Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi! — dodał duchowny.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Zdaniem mediów te słowa papieża bezpośrednio odnoszą się do sytuacji w Polsce. Aktualny spór dotyczący aborcji, który odbywa się w naszym państwie stał się wydarzeniem, o którym mówi się w wielu europejskich państwach.

Źródło: Onet

(Visited 847 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj