Martyna Wojciechowska, znana podróżniczka zabrała głos ws. ostatnich emocjonalnych protestów. Okazuje się, że dziennikarka znalazła doskonałe wyjście z tej sytuacji.

— Zróbmy sobie Islandię w Polsce. ISLANDIA to jedno z najlepszych miejsc do życia DLA KOBIET. Już w 1915 roku Islandki jako pierwsze uzyskały prawa wyborcze, mieli pierwszą na świecie kobietę na stanowisku prezydenta, a dziś Islandia jest krajem wiodącym pod względem równouprawnienia kobiet i mężczyzn (od lat plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu Global Gender Gap Index! — napisała Wojciechowska na swoim profilu na Facebooku.

Według celebrytki Islandia jest idealnym miejscem, ponieważ przyroda w tym kraju zaskakuje i zachwyca.

— To tak, jakby ktoś nierealne krajobrazy przeniósł do rzeczywistości. Z widokami będzie trudniej (choć Polska też piękna), ale to, jak będziemy tu żyli i jak się traktowali, ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD NAS! — kontynuowała.

Zobacz również: Poseł Konfederacji: Teraz to ja mam ochotę powiedzieć wam – wyp…….!

Na koniec dodała hasztag „Murem za kobietami”. Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej w Polsce rozpoczęły się liczne protesty wściekłych kobiet, które nie godzą się z tym stanem rzeczy. Do strajku przyłączyły się aktorki, gwiazdy showbiznesu i celebrytki, które od kilku dni głoszą hasła niezadowolenia na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

Wyświetl ten post na Instagramie.

TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY wydał dzisiaj #WYROKNAKOBIETY zgodnie z którym przerwanie ciąży z powodu poważnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją. Od 1993 roku w Polsce obowiązywała ustawa, wg której przerwanie ciąży było legalne w 3 przypadkach: – gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki – gdy pochodzi z gwałtu – gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu Organizowanie takich głosowań w samym środku szalejącej pandemii jest w mojej ocenie aktem politycznego wyrachowania! To, co się dziś stało to skazanie tysięcy kobiet na cierpienie. Zwracam się zatem z pytaniem do ludzi odpowiedzialnych za tę decyzję: Jak nasze państwo jest przygotowane do niesienia pomocy kobietom, które zmusi do urodzenia nieodwracalnie uszkodzonych płodów? Temat braku wystarczającej pomocy osobom niepełnosprawnym jest poruszany od lat. Protesty wspaniałych rodziców takich dzieci od lat spychane są na margines. Nie dostają odpowiedniej pomocy, wparcia, są zostawieni sami sobie. Po raz kolejny cały ciężar i odpowiedzialność została zrzucona na kobiety. M. Grafika via: @karolinakp

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Wyświetl ten post na Instagramie.

ISLANDIA to jedno z najlepszych miejsc do życia DLA KOBIET. Już w 1915 roku Islandki jako pierwsze uzyskały prawa wyborcze, mieli pierwszą na świecie kobietę na stanowisku prezydenta, a dziś Islandia jest krajem wiodącym pod względem równouprawnienia kobiet i mężczyzn (od lat plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu Global Gender Gap Index!) To także kraj, którego przyroda na każdym kroku zaskakuje i zachwyca. To tak, jakby ktoś nierealne krajobrazy przeniósł do rzeczywistości. ZRÓBMY SOBIE ISLANDIĘ W POLSCE! Z widokami będzie trudniej (choć Polska też piękna), ale to, jak będziemy tu żyli i jak się traktowali ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD NAS!✌️ #MUREMZAKOBIETAMI M. 📸 @arnarkristjans_photography #iceland #nature #amazingview #loveit #freedombymartyna

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

(Visited 2 785 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj