Pacjent szpitala w Płocku prsz domagał się podania mu leków przeciwbólowych. Gdy dowiedział się, że takowych nie dostanie, postanowił, że w formie protestu… wyjdzie ze szpitala na czworaka. Nagranie momentalnie trafiło do sieci.

Polsat News postanowił przeprowadzić wywiad zarówno z pacjentem, jak i pracownikami szpitala.

— Nie prosiłem o mercedesa, tylko o głupi zastrzyk, żeby można było wyjść i wrócić do domu. Ja nie przeszedłem nawet dziesięciu metrów. Rzuciłem dokumentacją, uklęknąłem i zacząłem iść na czworaka. Nie wybaczę mu tego, że nie podał mi leku. Nie wybaczę mu — mówił pacjent o lekarzu SOR.

Czytaj także: Scheuring-Wielgus przyłapana na kłamstwie. „Wgrano jej do mózgu nowe wspomnienia”. Interweniowali Jaruzelska, Ziemkiewicz i Piekara

Zarzut nieudzielenia pomocy jest bezpodstawny. Pacjenta zbadano, wykonano diagnostykę, wdrożono leczenie oraz wydano dalsze zalecenia. Pacjent ze strefy »czerwonej« SOR wyszedł o własnych siłach w pozycji stojącej. Po krótkim pobycie w poczekalni SOR przyjął pozycję »na czworakach« i udał się w stronę wyjścia wcześniej wyrzucając posiadaną dokumentację medyczną. Po zaistniałym incydencie oraz z uwagi na stan emocjonalny zaproponowano hospitalizację, na którą pacjent nie wyraził zgody — tłumaczył z kolei dyrektor szpitala.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski o odejściu Kaczyńskiego od władzy: "Skojarzyła mi się taka scena..."

Czytaj także: To pytanie Mazurka „zabiło” Neumanna. Mina polityka Platformy mówi wszystko

Nagranie z zajścia można obejrzeć poniżej:

Wojewódzki Szpital Zespolony im. M. Kacprzaka w Płocku – Na Winiarach. Szpital specjalistyczny! 😮Pacjent z rwą kulszową po kilku godzinach czekania wypisany do domu z nakazem "leżeć i czekać, aż przejdzie". 😱Nie miał siły iść, upadł i szedł na czworakach.🤬Masakra‼️Źródło – FB Krystyna Karolina PietrzakRed. Racjonalna Polska

Gepostet von Racjonalna Polska am Freitag, 28. August 2020

Źródło: Facebook.com, Polsat News

(Visited 788 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj