propolski.pl: Owsiak zaatakował prezydenta Dudę

Owsiak ostro zaatakował prezydenta Dudę: „Pana myślenie i czyny nie zatrzymają mnie”

Jurek Owsiak w mocnych słowach skomentował przemówienie prezydenta Dudy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

Prezydent Andrzej Duda w czasie obchodów Święta Wojska Polskiego podziękował żołnierzom za ochronę kraju przed imigrantami, których sprowadził Aleksandr Łukaszenka.

W czasie wystąpienia zwrócił się do celebrytów i polityków, którzy w mocnych epitetach atakowali polskich żołnierzy.

– Wataha psów, tak postępują śmiecie – mówił Władysław Fraysniuk. Natomiast europosłanka Janina Ochojska porównała ich do Adolfa Eichmanna. Ponadto większość z nas z pewnością pamięta wyskok celebrytki Barbary Kurdej-Szatan, która opublikowała obraźliwy wpis pod adresem funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej, określając ich „mordercami” i „maszynami bez mózgu”.

– Dzięki postawie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dzięki waszej postawie, pokazaliśmy tę determinację całemu światu, broniąc polskiej granicy, broniąc granicy Unii Europejskiej, broniąc granicy strefy Schengen, mimo różnego rodzaju ataków, różnych durniów i zdrajców, różnych ludzi nieodpowiedzialnych — polski żołnierz stanął na wysokości zadania, wytrzymał – wyjaśniał prezydent RP.

Jerzy Owsiak nie wytrzymał

Szef WOŚP pochwalił się wpisem, w którym zauważył, że nawet 3 mln osób, głównie dzieci i nastolatków przeszkolono przez WOŚP w kwestii udzielania pierwszej pomocy. Później wysłano ich na granicę polsko-białoruską.

– Otworzyliśmy punkt humanitarny w Michałowie za zgodą i z ogromną pomocą logistyczną władz i mieszkańców miasta. Widzieliśmy, jaki ogrom ludzi dobrej woli pomaga ludziom wycieńczonym i wyczerpanym. Nie wszyscy przeżyli te straszne dla nich dni i po dzień dzisiejszy ludzie na tym kawałku ziemi cierpią – napisał Jerzy Owsiak.

W kolejnej części wpisu lider WOŚP podsumował wystąpienie prezydenta Dudy.

– Pana słowa, że takie zachowanie to głupota i zdrada, to kolejne brednie, jakie padają z Pańskich ust. Nadal, jak tylko będzie potrzeba, będziemy pomagać i to robimy według zasady dobrego Samarytanina, a Pana myślenie i czyny, których się często wstydzę, nigdy nie zatrzymają mnie i moich, naszych, przyjaciół przed uczciwymi i humanitarnymi działaniami ponad wszelkimi religiami i kolorami – oznajmił Jurek Owsiak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Polko o problemie Rosjan: „Ukraina musi to wykorzystać”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Finlandii imprezuje z influencerami. W kraju oburzenie [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these