Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku „szła ramię w ramię” ze Strajkiem Kobiet. Liderki protestów liczyły więc na to, że Jerzy Owsiak poprze ich postulat dotyczący prawa do aborcji na życzenie.

Podczas konferencji Jerzy Owsiak podziękował osobom uczestniczącym w Strajku Kobiet za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie odniósł się jednak do kwestii aborcji.

— To są wcześniaki, to wielowadzie, kiedy dziecko się rodzi i wtedy ten sprzęt z serduszkiem ratuje życie. Wszelkiego rodzaju bzdury wygadywane pod moim adresem, pod adresem fundacji, że jesteśmy fundacją, która… już nawet nie będę mówił, bo to aż mi nie wychodzi… to jest po prostu tak obrzydliwe, że po prostu nie chcę o tym mówić, ale generalnie wiecie, o co chodzi — tłumaczył Owsiak, mówiąc, że WOŚP wspiera terapię dla noworodków.

Następnie lider organizacji wyjaśnił, że nie popiera tego, co zrobił rząd, natomiast absolutnie nie jest zwolennikiem aborcji na życzenie.

Czytaj także: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun nie wytrzymał: "My pękamy ze śmiechu! Śmieszne są te litanie projektów eurokołchozowych [WIDEO]

Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie. To jest absolutnie nadużycie. Myślenie o tym jest absolutnym nadużyciem — podkreślił Jerzy Owsiak.

— Kiedy dziękujemy kobietom uczestniczącym w Strajku Kobiet, my tak samo nie zgadzamy się z tą najnowszą ustawą. Jest restrykcyjna, nie powstała w wyniku żadnego dialogu, żadnej dyskusji. Powstała gdzieś w nocy — jeżeli coś powstaje w nocy, nikt o tym nie wiem, to już mamy do tego ogromny dystans — wyjaśnił.

Czytaj także: Panika w TVN24. Najpierw obcięto pensje, teraz nadeszła fala zwolnień

— I wszystkich wariatów, którzy próbują nam cokolwiek przylepić: możecie sobie mówić, co chcecie, wasza sprawa. To, co my robimy, jest świadectwem tego, jak żyjemy, jak podchodzimy do życia, zwłaszcza do życia dzieci, które rodzą się z wielowadziem. To my jako fundacja pracujemy, to my jako fundacja wspomagamy, to my jako fundacja kupujemy sprzęt dla hospicjów, gdzie nie widzimy i nie widać tych, którzy najwięcej wtedy krzyczą, mówiąc o wszystkich sprawach, związanych z aborcją — stwierdził Owsiak.

Przeczytaj również:  Marek Sawicki z PSL: Od kilku lat mówię, że lider PO Donald Tusk już dawno przejął program Lewicy

Jeżeli chcemy mówić o dzieciach, które mają wielowadzie, i które żyją, to powinniśmy natychmiast to zmienić. Wszystkie rządy mogą sobie posypać głowę popiołem. Nie ma wsparcia — podsumował Owsiak, wspominając o wszystkich rządach po ’89 roku.

Źródło: Rzeczpospolita

(Visited 2 367 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Tyle, że ustawa się nie zmieniła. Jest taka jak wcześniej, jaka wprowadzono wcześniej . Wiecie o czym pieprzycie, czy chodzi o wywołanie niepokojów? Pan Owsiak chyba powinien wiedzieć. A że jego się tak postrzega jak spod znaku błyskawicy sam sobie winien wystawiając na sprzedaż obraz z napisami pod jakimi wędrują te „kobiety”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj