Posłanki Lewicy stawiły się na Zgromadzeniu Narodowym z tęczowymi maseczkami oraz flagą środowisk LGBT. Parlamentarzystki postanowiły pochwalić się kolorowymi barwami w mediach społecznościowych.

Posłowie Lewicy przybyli na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy wraz z tęczowymi rekwizytami. Około godziny 9.00 na niedługo przed rozpoczęciem Zgromadzenia Narodowego, kilka posłanek formacji Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga, postanowiło oprotestować przed gmachem Sejmu zatrzymanie aktywistów LGBT. Chodzi o grupę osób, które zawieszały tęczowe flagi na warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu.

W pewnym momencie do dwóch parlamentarzystek dołączył poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Polityk z Katowic zrobił obydwu kobietom zdjęcia, na których te pozowały z tęczową flagą.

Zdarzenie nie umknęło uwadze internautów. Pod adresem całej trójki napisano wiele kąśliwych komentarzy, a wśród nich między innymi uwagi o braku szacunku parlamentarzystów do obejmowanych mandatów.

Przeczytaj również: Komorowski mówił o „braku dobrego wychowania ze strony Dudy”. Podał absurdalny przykład

źródło: Twitter

(Visited 12 364 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj