Najnowszy sondaż pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl pokazuje, że PiS zwyciężyłby w najbliższych wyborach, gdyby te odbyły się w niedzielę. Partia rządząca uzyskałaby niemal 40 procent poparcia.

Sondaż pracowni Estymator daje Prawu i Sprawiedliwości 39,2 procent głosów, co stanowi wzrost o 0,4 punktu procentowego w porównaniu z wcześniejszym badaniem z początku grudnia.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, zyskując zaledwie 23,6 procent i notując spadek o 1,4 punktu procentowego. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,9 procent (spadek o 0,9 punktu procentowego).

W Sejmie znalazłaby się także Lewica, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 10,9 procent badanych (+0,3 pkt proc.) oraz i Polskie Stronnictwo Ludowe – 7,4 proc. (+1 pkt proc.).

Pod progiem znalazła się Konfederacja, która uzyskała 4,8 procent głosów badanych. Partia Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikke odnotowała spadek 0,1 punktu procentowego.

Poza parlamentem plasuje się Konfederacja, która może liczyć na 4,8 proc. głosów (-0,1 pkt proc.). Odpowiedź „inni” wybrało 1,2 proc. respondentów (+0,7 proc.).

Przewidywana frekwencja wyborcza wyniosła 54 procent.. Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 grudnia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1031 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. (Do Rzeczy)

Przeczytaj również:  Poseł Konfederacji zatrzymany przez policję. Policjanci poinformowali już prokuratora

Przeczytaj również: [WIDEO] Adam Małysz grzmiał w TVP: „Nie zostawimy tego. Poczują co to jest Polska”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 680 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj