Noblistka, Olga Tokarczuk przesłała wyrazy solidarności dla zaatakowanej Ukrainy. Jej słowa wzruszyły internautów: — Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom — napisała.

Wojna na Ukrainie wzburzyła opinię publiczną na całym świecie. Wsparcia dla poszkodowanych Ukraińców nie żałują przede wszystkim Polacy, a w tym politycy, artyści i ludzie kultury.

Swojego niepokoju nie kryła również pisarka Olga Tokarczuk, która zajęła jasne stanowisko w sprawie ataku na Ukrainę.

– Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom i Ukrainkom, brutalnie zaatakowanym przez moskiewski reżim, i choć brakuje słów na takie barbarzyństwo, chcę wyrazić moją – naszą – solidarność, wsparcie i dodać otuchy. Atak na wolną Ukrainę jest dla mnie atakiem na Europę – napisała noblistka.

– Polska powinna przyjąć tylu uchodźców, ilu jest w stanie udźwignąć – pisała noblistka w mediach społecznościowych, kiedy nastał kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Pisarka udostępniła również list otwarty skierowany do polskich władz.

– Chcę znowu zaufać politykom, którzy będą rozwiązywali problem, motywując się możliwie najlepszym wspólnym dobrem człowieka, przyzwoitością, odwagą obywatelską i bezinteresownością. Że będą to ludzie zaangażowani społecznie, wielkiego formatu, a nie mali karierowicze przyssani do posad – wyjaśniała Tokarczuk.

Zobacz również: Poznań: Restauracja pokazała, co myśli o Putinie. Ten paragon to prawdziwy hit

Zobacz również: Aleksander Kwaśniewski: „Po Putinie spodziewam się najgorszego”

Powtórzę swoje słowa: Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom i Ukrainkom, brutalnie zaatakowanym przez moskiewski…

Opublikowany przez Olga Tokarczuk Czwartek, 24 lutego 2022

źródło: Facebook.com, o2.pl

(Visited 221 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj