Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z „Faktem” i powiedział, co sądzi o aktualnych wydarzeniach na Ukrainie. Były prezydent daleki jest od optymizmu.

— Po Putinie spodziewam się najgorszego. Jest zdolny przeprowadzić atak rakietowy na Kijów i zniszczyć obiekty administracji państwowej, aby osiągnąć swój cel — powiedział były prezydent RP.

Czy sankcje wpłyną na decyzje prezydenta Rosji? Aleksander Kwaśniewski nie ma złudzeń. Jest przekonany, że sytuacja wciąż pozostaje bardzo niepewna i dynamiczna.

Były prezydent nie jest optymistycznie nastawiony, co do wizyty Kamali Harris w Polsce i nie wiąże z nią żadnych większych nadziei.

— Wielu spodziewa się, że Rosja, która rozpętała tę awanturę, będzie usiłowała wyjść z wojny i zachować twarz. Niestety, niewiele spodziewam się po dyplomatycznej aktywności rosyjskiego ministra Ławrowa. On jest tylko pionkiem w tej grze, wykonawcą strategii Putina. Nic od niego nie zależy. A nawet, jeśli uda się wynegocjować jakieś porozumienie, to czy Rosjanom można wierzyć? Moim zdaniem nie — mówił polityk.

W ocenie byłego prezydenta „Putin oderwał się od rzeczywistości” i „żyje obsesją przejścia do historii jako człowiek, który odbudował imperialną potęgę Rosji”.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Aleksander Kwaśniewski jest przekonany, że nawet najbardziej dotkliwe sankcje nie zmienią planów Putina, który jest nieprzejednany.

— Putina nie obchodzi, że na tej wojnie ludzie tracą dach nad głową, dzieci nie mają co jeść i cała ludność cywilna płaci za rosyjską agresję swoim życiem. To zła wiadomość dla całego świata. Nie widać, aby Putin chciał zmienić swoją postawę. I nie ma odważnych w jego najbliższym otoczeniu, którzy mogliby go zatrzymać — wyjaśniał były prezydent.

— Po Putinie spodziewam się najgorszego. Jest zdolny przeprowadzić atak rakietowy na Kijów i zniszczyć obiekty administracji państwowej, aby osiągnąć swój cel. To się może wydarzyć w kolejnych dniach wojny. Bo ulicznych walk o zdobycie stolicy Ukrainy, Rosjanie nie wygrają — zakończył Kwaśniewski.

Zobacz również: Były oficer sowieckiego wywiadu: „Putin nie dożyje do Bożego Narodzenia”

Zobacz również: Poznań: Restauracja pokazała, co myśli o Putinie. Ten paragon to prawdziwy hit

źródło: Fakt.pl

(Visited 281 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj