propolski.pl: Ojciec Rydzyk

Ojciec Rydzyk przemówił do Polaków na Jasnej Górze: Dzisiaj tu jest Polska

Ojciec Tadeusz Rydzyk w czasie głównych uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w pięknych słowach zwrócił się do Polaków.

– Dzisiaj tu jest Polska, dzisiaj tu jest prezydent, jesteśmy w sercu Polski, w sercu matki dzisiaj – powiedział duchowny w Częstochowie na Jasnej Górze.

Na miejscu obecny był także prezydent Andrzej Duda, który przypomniał rodakom o konieczności dbania o zasady moralne i podstawowe wartości.

– Mądre państwo i władze stawiają na rodzinę i wspierają rodzinę ze wszystkich sił, bo jest ona gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa. Dziękuję wam – wielkiej wspólnocie Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja, że zawsze o tym mówicie, także rządzącym, niezależnie od tego, jakiej są opcji politycznej, jakie ideały są dla nich ważne – o tych wielkich prawdach przypominacie, bo nie będzie Polski bez rodziny – mówiła głowa państwa.

Pięknie przemawiał również ojciec Tadeusz Rydzyk:

– Dzisiaj tu jest Polska, dzisiaj tu jest prezydent, jesteśmy w sercu Polski, w sercu matki dzisiaj – stwierdził i przypomniał słowa Św. Jana Pawła II, który od początku pontyfikatu aż do końca mówił: nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Mówcie to wszystkim i tym niewierzącym. I drugie przesłanie – siostra Faustyna Kowalska – mówiła to, co jej Pan Jezus powiedział, że ludzkość nie znajdzie pokoju, dopóki nie zwróci się do bożego miłosierdzia!

– Potop szwedzki był tu, na Jasnej Górze, było tylko kilkudziesięciu rycerzy, a wszystkich było 300 ludzi. Wystarczyło zaufać Panu Bogu. Nas jest więcej niż 70 rycerzy, idźmy i głośmy! Potop jest – mówił ksiądz arcybiskup, mówił pan prezydent. Zdajemy sobie sprawę, jaki jest potop teraz. Idźmy i głośmy! – dodał ojciec Rydzyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Potężne wybuchy w Rosji. Są ciężko ranni [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iga Świątek pokazała jak odpoczywa. Internauci nie mogą wyjść z zachwytu [FOTO/WIDEO]

źródło: wnp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these