Podczas rządowej konferencji dowiedzieliśmy się, że powstanie „fundusz kompensacyjny dla osób, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne”.

Niebawem Polacy będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Tymczasem wątpliwości jest bardzo wiele. Wielu obywateli chciało zabezpieczenia w postaci odszkodowania w razie niepożądanych skutków ubocznych szczepionki.

Michał Dworczyk podczas konferencji zapewnił, że taka pomoc jest przewidziana.

Czytaj także: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

— Ten temat znalazł się w bardzo dużej liczbie postulatów – czy jak pierwotnie było to zakładane dochodzenie na drodze cywilnej od Skarbu Państwa pewnych roszczeń, czy też właśnie stworzyć mechanizm na wzór funduszy funkcjonujących w innych krajach i przychyliliśmy się do tych głosów, umieszczając to rozwiązanie w naszej strategii — zapewnił minister.

Czytaj także: 4 osoby, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa, dostały paraliżu twarzy

Niektórzy Internauci uważają jednak, że przyjęcie szczepionki jest ryzykowne, ponieważ nawet część lekarzy nie ukrywa, że mogą pojawiać się skutki uboczne. Z tego powodu duża część społeczeństwa nie chce zdecydować się na zaaplikowanie szczepionki.

Źródło: TVP Info

(Visited 863 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "80 ton, to mniej niż 3 tiry". Internauci tłumaczą matematyczce Lubnauer czym jest objętość. "Mnie też krew zalewa jak to czytam"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here