Jak podaje Daily Mail, cztery osoby, które na ochotnika przyjęły szczepionkę firmy Pfizer na koronawirusa, dostały paraliżu Bella. Food and Drug Administration zapewnia jednak, że takie przypadki są możliwe i nie ma powodów do niepokoju.

Porażenie Bella to inaczej samoistne porażenie nerwu twarzowego. Sprawia ono, że mięśnie twarzy wydają się sztywne i opadające. Takie objawy odnotowano u czterech osób, które na ochotnika przyjęły szczepionkę firmy Pfizer.

Czytaj także: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

FDA podaje, że jest to przypadek rzadki i choć pierwsze informacje są niepokojące, to jednak sytuacja jest pod kontrolą i wymaga jedynie dalszej obserwacji. Ponadto nie ma pewności co do tego, czy objawy spowodowało przyjęcie szczepionki, tego typu porażenie w teorii może wystąpić nawet samoistnie.

Czytaj także: Polscy lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na koronawirusa! Przyjęcie szczepionki może być groźne

FDA zaleciła firmie Pfizer monitorowanie sytuacji pod kątem ewentualnych negatywnych następstw związanych z przyjęciem szczepionki.

Źródło: Daily Mail

(Visited 35 021 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  „Znaczna część Ukraińców zniknie”. Miedwiediew nie przestaje straszyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj