Ojciec Adam Szustak był gościem podcastu Karola Paciorka. W trakcie rozmowy duchowny dosadnie wyraził się na temat działań Episkopatu. Padły nawet niecenzuralne słowa.

Dominikanin został wezwany na spotkanie z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim. Wizyta miała miejsce już parę dni temu, jednak dopiero teraz o. Szustak wypowiedział się szerzej w tej sprawie.

— Nie było żadnego dywanika, nie było żadnego stawiania do pionu, nie było żadnego korygowania, nie było żadnego karania, pokrzykiwania — zaznaczył Szustak.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— Chciałbym powiedzieć, że jestem bardzo, bardzo wdzięczny biskupowi Gądeckiemu, za właśnie takie podejście do sprawy. Że usiedliśmy w cztery oczy — dodał duchowny.

— Przeprosiłem za sposób, który nie miał w sobie szacunku, który był wulgarny, który był wzburzeniem. Wytłumaczyłem, skąd się wziął. Wytłumaczyłem, że wziął się z pewnej bezradności, z gniewu, z wkurzenia, co go nie usprawiedliwia — podkreślił Szustak.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Dominikanin dodał także, że podczas spotkania zaproponował arcybiskupowi, aby Episkopat zainicjował zebranie bardzo szerokiego grona ludzi Kościoła i nie tylko. Celem byłoby wytyczenie kursu dla polskiego Kościoła.

Źródło: wPolityce

(Visited 247 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj