Najnowszy sondaż przeprowadzony przez pracownię Socjal Changes nie pozostawia złudzeń. Najwyższym poparciem cieszy się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość, a dystans do lidera zmniejsza konsekwentnie Koalicja Obywatelska.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym czasie, to z pewnością wygrałaby je partia rządząca. Na PiS oddanie głosu zadeklarowało 37 proc. ankietowanych. Wskazuje to na spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Największa formacja opozycyjna ma powody do zadowolenia, ponieważ zyskała 2 pkt. proc. dzięki czemu, zmniejszyła dystans do lidera. Koalicję Obywatelską wskazało bowiem 27 proc. respondentów.

Na poparciu zyskała także Polska 2050, którą wybrało 13 proc. respondentów.

Spadek o 2 pkt. proc. zanotowała Konfederacja, która może liczyć na 8 proc. głosów. Taki sam wynik zdobyła Lewica, u której nie widać większych zmian.

Jeżeli chodzi o Polskie Stronnictwo Ludowe, to zyskało ono wynik 3 proc. i nie przekroczyło tym samym progu wyborczego. Również Kukiz’15 i Porozumienie zachowały swoje poparcie na poziomie 2 proc i 1 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje płk Marek Gładysz. Doszło do koszmarnego wypadku

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia był na zakupach w Niemczech i Polsce. Pokazał „paragony grozy”, a później się zbłaźnił

Przeczytaj również:  GUS podał dane dot. inflacji. Jest pierwszy spadek

źródło: wpolityce.pl

(Visited 121 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj