Pojawiły się nowe ustalenia w sprawie byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL Sławomira Nowaka. Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że skala skorumpowanych działań była dużo większa, niż pierwotnie zakładano.

Agenci CBA ujawnili nieznany dotąd majątek Sławomira Nowaka, zabezpieczając ponad 4 mln złotych w różnych walutach, a także samochód marki Land Rover. CBA określiło, że zabezpieczone składniki, ukrywanego majątku pochodzą z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez polityka PO.

Zobacz również: Dylematy znanego reżysera: „Z tego kraju trzeba uciekać, bo wstyd”

— Nowe ustalenia pokazują dużo większą skalę działania Sławomira Nowaka, niż do tej pory sądzono — twierdzą funkcjonariusze.

W lipcu mieliśmy do czynienia z głośną informacją, która obiegła media. CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N, jak również byłego dowódcę jednostki GROM Dariusza Z i przedsiębiorcę Jacka P.

— Sławomir N. przyjmował korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. Badane są przetargi na kwotę 270 mln euro — mówił wówczas Maksim Griszczuk, zastępca szefa SAP Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej. W rezultacie zatrzymano ich na okres trzech miesięcy.

Przeczytaj również:  Rozenek na fotelu obrotowym w "Dzień dobry TVN". Internauci nie wytrzymali [WIDEO]

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 972 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj