14-letnia siostra aktywistki klimatycznej Grety Thunberg wyznała, że przez nią zmagała się z problemami psychicznymi. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy uwaga rodziców skierowana była w przewadze na Gretę. Beata od tej pory zmaga się z depresją, a największe ukojenie daje jej muzyka.

Beata, wraz z matką śpiewaczką operową Maleną Erman próbuje swoich sił w publicznych wystąpieniach. Fragment próby, w której wcieli się w rolę słynnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf opublikował w internecie teatr Goeta Lejon.

— Odkąd pamiętam, tańczyłam i śpiewałam. Dorastałam z piosenkami Edith Piaf, ale dopiero teraz miałam okazję poznać historię jej życia. Możliwość wykonywania jej nieśmiertelnej muzyki jest spełnieniem moich marzeń — powiedziała Beata Ernmam w informacji prasowej przygotowanej przez producentów musicalu.

Zobacz również: Greta Thunberg i jej własny film dokumentalny. Oto zwiastun: „I Am Greta”

Młoda artystka przeznacza wiele sił w promowanie swoich występów. Na Instagramie obserwuje ją 16,3 tys. użytkowników. W telewizji TV 4 Beata Ernmam ujawniła, że doświadczyła wielu problemów psychicznych z powodu swojej siostry, a w szkole była mobbingowana. Wspomniała także o swojej diagnozie ADHD.

Największe problemy psychiczne Beaty zaczęły się od okresu, w którym Greta wpadła w depresję i odmówiła jedzenia z powodu zagrożenia klimatu.

— Byłam samotna i wycofana — podkreśliła Beata.

Beata Ernmam wraz z Gretą oraz ich rodzinami jest współautorką światowego bestselleru pod tytułem „Sceny z życia rodzinnego. Strajk klimatyczny Grety”. Ponadto obie niepełnoletnie jeszcze siostry patronują zarejestrowanej w Sztokholmie fundacji The Greta Thunberg and Beata Ernmam Foundation.

źródło: nczas.com

(Visited 2 235 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Hanna Lis ostro o Kaczyńskim: "To mentalny komuch"