propolski.pl: Nowe transfery do Polski 2050? Mucha: Darzymy Thun wielką miłością

Nowe transfery do Polski 2050? Mucha: Darzymy Thun wielką miłością

Nie da się ukryć, że partia Szymona Hołowni Polska 2050 stale rośnie w siłę i w sondażach zajmuje najczęściej drugie miejsce. Media donoszą o kolejnych transferach nowych osób do ugrupowania. Ostatnio dowiedzieliśmy się o tym, że europosłanka Róża Thun opuściła szeregi PO. Czy będzie kolejną osobą, która dołączy do Hołowni? Joanna Mucha nie ma nic przeciwko.

— Darzymy Różę Thun wielką miłością i jeśli zdecyduje się do nas przyjść, będziemy chcieli z nią rozmawiać — stwierdziła Joanna Mucha, która wraz z początkiem roku zasiliła szeregi Polski 2050. Nie ukrywała przy tym swoich motywacji, dokładnie je wyjaśniając.

— Rozeszłam się z Platformą w priorytetach, w wyobrażeniu o Polsce. Platforma pozostaje partią skupioną na zwalczaniu PiSu, ja myślę przede wszystkim o Polsce, w której PiS będzie tylko traumatycznym wspomnieniem. Przyłączam się do projektu Polska2050 — mówiła wówczas posłanka.

Joanna Mucha była gościem na antenie Polsat News i odniosła się do perspektywy kolejnych transferów z Platformy Obywatelskiej do formacji Szymona Hołowni.

— Nie zaprzeczę, że są osoby, które pytają o to, czy mogą do nas się przenieść, ale my z dużym spokojem podchodzimy do tych propozycji. Wszystkie należy sprawdzić pod kątem tego, czy to są ludzie, którzy do nas pasują. To nie tak, że każdy, kto odchodzi z PO czy czuje się tam nieswojo, natychmiast znajdzie się u nas — dodała, podkreślając, że zależy im na ludziach o „podobnym DNA”.

Zobacz również: Polska 2050 otworzyła sklep z gadżetami. „Uśmiech Hołowni” jedynie za 85 zł

Mucha w bardzo pozytywnym tonie wypowiedziała się o Róży Thun, która niedawno odeszła z PO. Parlamentarzystka podkreśliła, że jej ugrupowanie „darzy ją wielką miłością”.

— Jeśli zdecydowałaby się na to, żeby do nas przyjść, będziemy chcieli z nią rozmawiać — powiedziała Joanna Mucha.

Ponadto nie potwierdziła medialnych doniesień o potencjalnym transferze do Polski 2050 prof. Wojciecha Maksymowicza.
— Nie wiem, skąd takie informacje. Wiem, że wczoraj pojawiła się nieoficjalna informacja o tym, że odchodzi z Porozumienia, natomiast całej reszty nie jestem w stanie skomentować — odparła ekonomistka.

Zobacz również: Gronkiewicz-Waltz o kryzysie w PO: „Niedługo może mieć jednocyfrowe poparcie”

Posłanka oceniła również obecną sytuację w PO, mówiąc, że „na bieżąco stara się śledzić, co się dzieje u jej kolegów”.

— PO znalazła się w koleinie totalności i sprzeciwu wobec PiS. Jest elektorat anty-PiSowski, ale to elektorat, który będzie chciał zagłosować na partię, która chciałaby wygrać wybory. PO zakleszczyła się w przekonaniu, żeby być liderem opozycji — stwierdziła Mucha.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these