Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla „Wprost” i zasugerował możliwość wprowadzenia nowych zaskakujących restrykcji. W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – powiedział minister zdrowia.

Szef MZ przekazał, że są przesłanki mówiące o tym, że rząd wprowadzi nowe benefity dla osób zaszczepionych „podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany”. Na pytanie, czy Wielka Brytania stanie się wzorcem dla Polski, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Koło Pacjenta kodu QR.

Zobacz również: Michał Wiśniewski w dynamicznym pląsie w towarzystwie dwóch byłych żon, czyli Sylwester w Polsacie [WIDEO]

Kod QR otrzyma każda osoba, która zdecyduje się na szczepienie i będzie go miała w pamięci swojego telefonu. Rząd rozważa jednak wiele różnych scenariuszy, które znacząco mogą wpłynąć na życie każdego z nas. Niedzielski przyznał, że w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla osób niezaszczepionych.

— I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji — czytamy. Minister dodał, że sam nie przewiduje zaszczepienia się przed kolejką. Na zarzuty, że po prostu obawia się szczepienia, odparł, że „zawsze będzie krytyka”.

— Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody — ocenił szef MZ.

Adam Niedzielski przyznał, że zapewne będzie miał szansę zaszczepić się „w okolicach wakacji”. — A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami — wskazał szef resortu zdrowia.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 10 051 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Tak to jest jak się bierze na stanowisko ministra zdrowia cymbała, który nie miał jakiejkolwiek styczności z medycyną oprócz tego, że sam chodził do lekarza, a teraz by mu się przydał dobry psychiatryk. Jeżeli my Polacy tylko zaszczepieni będziemy mieli uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych to w takim razie proszę o zniesienie składek zdrowotnych. Skoro pobierane są nam co miesiąc składki zdrowotne to mamy prawo w tym kraju leczyć się się na NFZ i żaden pajac nie może nam tego zabronić bo to jest istne łamanie konstytucji. Oj coś czuje, że szybko wyleci z tego stanowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj