Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach. Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie nie odwiedzimy na grobach swoich bliskich zmarłych.

— Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte — powiedział premier Morawiecki.

Zaznaczył, że dla rządu najważniejsze jest, by zadbać o bezpieczeństwo Polaków w tym trudnym czasie szerzącej się pandemii.

— Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce. Na pewno popełniono różne błędy. Koncentrujemy się na tym, by zapewnić stabilność. Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy myśleć, co za tydzień, za miesiąc — dodał szef rządu.

Zobacz również: Martyna Wojciechowska wspiera kobiety i pozuje na okładce magazynu „Viva!”: „Mężczyźni mówili mi jak żyć, co mi wolno”

Wyjaśnił, że udanie się na cmentarze to ogromne ryzyko, szczególnie dla osób chorych i starszych.

— Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze, poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie — powiedział Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej zaapelował również do seniorów:

— Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie seniorzy pozostali w domu. Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie — stwierdził polityk.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 381 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj