Platforma Obywatelska stanęła ostatnio przed nie lada wyzwaniem. Jej najlepszy kandydat Donald Tusk podjął zaskakującą dla wszystkich decyzję, że nie zamierza startować w wyborach prezydenckich. W całym ugrupowaniu od tygodni utrzymuje się atmosfera chaosu i wątpliwości. Swoją opinię postanowił przedstawić Sławomir Nitras.

Sławomir Nitras w rozmowie w RMF FM wypowiedział się na temat decyzji Tuska:

— Ja nie wiem, czy to jest koniec kariery politycznej, ale jeżeli pan tak mówi, to każdemu dać, Panie Boże, taką karierę — powiedział polityk. Jego zdaniem Tusk jest politycznie spełniony, jednak wciąż ciepło myśli o Polsce i przejmuje się jej losem.

— Tusk dzisiaj patrzy na Polskę oczywiście z wielką życzliwością i troską, ale patrzy też trochę ze smutkiem na to, czym zajmuje się polski rząd biorąc pod uwagę wyzwania, jakie stoją przed światem, Europą — gdzie są kwestie klimatu, gdzie są kwestie relacji międzynarodowych — dodał Nitras.

Poseł-elekt KO wyjawił również, kto jest jego faworytem na nowego szefa partii.

— Dzisiaj moim faworytem na nowego szefa PO pozostaje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ja wybierając szefa PO, tak naprawdę patrzę na to, czy wybieramy przyszłego premiera i wydaje mi się, że Rafał jest najbliższy temu formatowi dzisiaj — oznajmił.

Przeczytaj również:  Z Polski 2050 odchodzi poseł. Wydał oświadczenie

Ponadto nie ukrywał, że jest skłonny poprzeć Borysa Budkę, jeżeli ten zdecydowałby się kandydować na przewodniczącego.

— Tak, jestem skłonny oddać na Borysa głos. PO potrzebne jest przyspieszenie, nowa dynamika i wydaje mi się, że Borys jest w stanie ją nadać — tłumaczył.

źródło: wsensie.pl, www.rmf24.pl

(Visited 170 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj