Pogrzeb byłego rzecznika komunistycznych władz Jerzego Urbana odbył się 11 października. Założyciel „Tygodnika NIE” został pochowany w grobie rodzinnym na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Na pogrzebie byłego rzecznika prasowego rządu gen. Wojciecha Jaruzelskiego pojawił się m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

– Był człowiekiem bardzo wrażliwym. Ten język, ten styl nie był jego stylem w życiu codziennym. Wydaje mi się, że ta forma, ta chęć prowokacji, była tarczą ochronną – oświadczył Kwaśniewski.

Swój komentarz w sprawie zostawił również prof. Jan Hartman.

– Nad grobem Urbana pięknie przemawiał A. Kwaśniewski i kilku innych. Nawet, wtedy gdy służył złej sprawie, pomagał ludziom opozycji. A do walki o świecką Polskę zabrał się w czasach, gdy wydawało się to szalone. I jeśli my dziś walczymy, to z jego inspiracji. Za tu mu dziękuję – podkreślił filozof.

Dziwny przedmiot na grobie Urbana

Jerzy Urban miał antyklerykalne poglądy, nie dziwi zatem, że uroczystość miała świecki charakter. Na zdjęciach z ceremonii widać, że ktoś postawił na płycie pomnika butelkę wódki.

Jak donosi „Super Express” butelka wytrzymała na grobie zaledwie kilkadziesiąt godzin. Nie jest pewne, co się z nią stało.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Plaga szczurów w Lublinie. Tak źle jeszcze nie było

źródło: Twitter

(Visited 371 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj