Na Morzu Bałtyckim doszło do niecodziennego i pięknego zjawiska. Nieopodal wybrzeża fińskiego na jednym zdjęciu uwieczniono kilka trąb wodnych. Było ich łącznie siedem.

Fotografia ukazała się w mediach społecznościowych.

Trąby wodne powstają z kropel, które pochodzą z chmur i wody morskiej. Zbliżają się do siebie za sprawą silnego wiatru. By powstały trąby wodne, wiatr powinien wiać z prędkością minimum 18 m/s. Jeżeli chcemy opisać ten temat bardziej szczegółowo, możemy powiedzieć, że są to słabe wiry powietrzne, które schodzą z podstawy chmury Cb lub Cu congestus, a następnie dotykają powierzchni wody.

Co wiemy więcej o trąbach wodnych?

Możemy je zaobserwować między innymi w naszym kraju, a najczęściej w rejonie Darłówka w woj. zachodniopomorskim.

Trąby wodne zauważono również u wybrzeży Finlandii. Było ich aż siedem jednocześnie. Piękne, a zarazem zdumiewające zdjęcia obiegły media społecznościowe.

– W weekend obszar morski pomiędzy Pyhamaa a Kustavi nawiedziły spektakularne trąby wodne, które mogą być niszczycielskie zarówno na morzu, jak i na lądzie. Zdjęcie zostało wykonane w północnych Alandach. W tym samym czasie zaobserwowano siedem tych nietypowych zjawisk atmosferycznych – poinformowali Funkcjonariusze Straży Przybrzeżnej Finlandii.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Scheuring-Wielgus w Rypinie. Interweniował burmistrz miasta [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przedmiot Historia i Teraźniejszość krytykowany przez opozycję. Mocna odpowiedź ministra Czarnka

źródło: Twitter, wikipedia, lowcyburz.pl

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj