Według ustaleń Wirtualnej Polski, rządowy nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu nie zostanie zniesiony w najbliższych tygodniach. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego nie podjął jeszcze decyzji, lecz nieoficjalne doniesienia wskazują, że maseczki zostaną z nami jeszcze długo.

Nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu obowiązuje już od kilku miesięcy. W międzyczasie rząd zakazał zasłaniania ust i nosa kominami i szalikami. Pomimo iż w najbliższych dniach władza planuje poluzować obostrzenia i powrócić do regionalizacji, obywatele nadal pozostaną zmuszeni do utrudnionego oddychania.

Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski, „właściwie przesądzone” jest ogłoszenie w środę regionalizacji rygoru pandemicznego.

Tym razem planujemy brać pod uwagę nie tylko liczbę chorych oraz zajętych łóżek covidowych, ale również liczbę zaszczepionych mieszkańców danego województwa — przekazał portalowi jeden z polityków w KPRM.

Okazuje się jednak, że rząd nie chce zbyt wcześnie ogłaszać wygranej z COVID-19. Ewentualny obwieszczenie triumfu wymusiłoby na władzy zniesienie lockdownu, co przy niespodziewanym wzroście zakażeń mogłoby poważnie naruszyć wizerunek rządu. Co więcej, poskutkowałoby to ograniczoną liczbą chętnych na szczepienia.

Nie chcemy się w tej materii pospieszyć i ogłosić przedwczesnego symbolu zwycięstwa z pandemią. To mogłoby odnieś efekt odwrotny od planowanego, demobilizować ludzi jeśli chodzi o przestrzeganie obostrzeń i zniechęcać ich do programu szczepień — mówił informator Wirtualnej Polski.

Władza obawia się, że zniesienie mocniejszych restrykcji doprowadzi do negowania zasłaniania ust i nosa. Polityk z KPRM zdradził jednak, kiedy należałoby się spodziewać odejścia od nakazu noszenia maseczek w przestrzeni otwartej.

— Teoretycznie czerwiec, ale niczego nie można przesądzać — przekazał informator.

Przeczytaj również: Premier zapowiada powrót do normalności. Jest jednak jeden warunek, który nie spodoba się sporej części Polaków

Przeczytaj również: Nowe wytyczne policji w walce z przedsiębiorcami. Takiej taktyki jeszcze nie było

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 818 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Janusz Palikot do znanego dziennikarza Gazety Wyborczej: Wypier***aj. Poszło o Jana Pawła II

1 KOMENTARZ

  1. nie po to cwaniak otworzył produkcję maseczek w Polsce i dał w łapę komu trzeba, żeby teraz znieśli noszenie maseczek na zewnątrz! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here