Senator Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS

Nieoficjalnie: Prawo i Sprawiedliwość zdobyło właśnie nowego koalicjanta

Z informacji, do których dotarli dziennikarze serwisu Gazeta.pl, Prawo i Sprawiedliwość pozyskało nowego koalicjanta. Obóz rządzący zostanie wsparty przez środowisko wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Prawo i Sprawiedliwość miało porozumieć się z „OdNowa RP” Marcina Ociepy i zawiązać z nowo powstałym tworem koalicję. Wcześniej Ociepa związany był z Porozumieniem Jarosława Gowina.

O koalicyjnych roszadach donosi serwis Gazeta.pl, przekonując, że negocjacje z „OdNowa RP” toczyły się znacznie dłużej niż w przypadku Partii Republikańskiej Adama Bielana.

OdNowa RP” miała wynegocjować miejsca na liście wyborczej PiS, realizację pomysłów programowych, oraz miejsca w rządzie, jednak maksymalnie w randzie wiceministrów.

— Jarosław Kaczyński ma już podpisane umowy z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro, Partią Republikańską (na czele z Adamem Bielanem), Kukiz’15 (ta umowa nie jest koalicyjna, ale zakłada współpracę). Umowa z „OdNową RP” Marcina Ociepy jest zatem ostatnim puzzlem Kaczyńskiemu, który daje rządowi PiS większość w Sejmie — czytamy.

Prawo i Sprawiedliwość może tym samym odtrąbić sukces po odejściu Jarosława Gowina z rządu. Były wicepremier zdołał „wyprowadzić” z koalicji tylko czterech posłów. Porozumienie straciło zdolność koalicyjną z opozycją i stało się ugrupowaniem o marginalnym znaczeniu.

Przeczytaj również: Wraca zasadnicza służba wojskowa na nowych zasadach: “28 dni szkolenia podstawowego i 11 specjalistycznego” [WIDEO]

Przeczytaj również: Zmiany w podatku PIT dla rodzin z czwórką dzieci, ale nie takie jakich oczekiwaliśmy. Jest pewien haczyk

źródło: twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these