Z informacji, do których dotarli dziennikarze serwisu Gazeta.pl, Prawo i Sprawiedliwość pozyskało nowego koalicjanta. Obóz rządzący zostanie wsparty przez środowisko wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Prawo i Sprawiedliwość miało porozumieć się z „OdNowa RP” Marcina Ociepy i zawiązać z nowo powstałym tworem koalicję. Wcześniej Ociepa związany był z Porozumieniem Jarosława Gowina.

O koalicyjnych roszadach donosi serwis Gazeta.pl, przekonując, że negocjacje z „OdNowa RP” toczyły się znacznie dłużej niż w przypadku Partii Republikańskiej Adama Bielana.

OdNowa RP” miała wynegocjować miejsca na liście wyborczej PiS, realizację pomysłów programowych, oraz miejsca w rządzie, jednak maksymalnie w randzie wiceministrów.

— Jarosław Kaczyński ma już podpisane umowy z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro, Partią Republikańską (na czele z Adamem Bielanem), Kukiz’15 (ta umowa nie jest koalicyjna, ale zakłada współpracę). Umowa z „OdNową RP” Marcina Ociepy jest zatem ostatnim puzzlem Kaczyńskiemu, który daje rządowi PiS większość w Sejmie — czytamy.

Prawo i Sprawiedliwość może tym samym odtrąbić sukces po odejściu Jarosława Gowina z rządu. Były wicepremier zdołał „wyprowadzić” z koalicji tylko czterech posłów. Porozumienie straciło zdolność koalicyjną z opozycją i stało się ugrupowaniem o marginalnym znaczeniu.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Wraca zasadnicza służba wojskowa na nowych zasadach: “28 dni szkolenia podstawowego i 11 specjalistycznego” [WIDEO]

Przeczytaj również: Zmiany w podatku PIT dla rodzin z czwórką dzieci, ale nie takie jakich oczekiwaliśmy. Jest pewien haczyk

źródło: twitter

(Visited 3 194 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj