Wielkanoc

Nieoficjalnie: Pełny lockdown w dwóch następnych województwach. Już od soboty

Lockdown powróci w dwóch kolejnych województwach. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, mają to być woj. pomorskie i lubuskie. Obostrzenia w tych regionach kraju miałyby zacząć obowiązywać już od najbliższej soboty.

Krzysztof Berenda z RMF FM dowiedział się, że lockdown prawdopodobnie powróci w województwach pomorskim i lubuskim. Te mają zostać objęte podobnymi restrykcjami jak Warmia i Mazury. Według nieoficjalnych informacji, obostrzenia miałyby zostać wprowadzone w życie już w najbliższą sobotę.

Na razie pełny lockdown utrzymywany jest tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Zamknięte pozostają tam kina, teatry, baseny, galerie handlowe oraz szkoły. Uczniowie klas 1-3 przeszli w tryb nauczania zdalnego.

Komentatorzy zauważają, że powyższe doniesienia dobrze wpisują się w obecną politykę rządu, wyrażoną słowami rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza:

Była marchewka i widzieliśmy tę marchewkę na Krupówkach, w Mielnie. Ludzie przekombinowali z tą marchewką troszeczkę i teraz musimy mieć kij  powiedział w ubiegłym tygodniu polityk.

 Teraz już musimy wskazywać, że może się zdarzyć w każdym województwie to, co zdarzyło się w warmińsko-mazurskim  stwierdził Andrusiewicz.

Przeczytaj również: 19-latek trafił na OIOM po przyjęciu drugiej dawki szczepionki na COVID-19. „Nie miał wcześniej problemów ze zdrowiem”

Przeczytaj również: Niedzielski podaje liczbę zakażeń. „Nie ma żadnych powodów do optymizmu”. Jest pesymistyczny scenariusz

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these