19-letni obywatel Izraela pięć dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki na COVID-19 trafił na oddział intensywnej terapii z zapaleniem mięśnia sercowego.

19-latek został pięć dni wcześniej zaszczepiony na COVID-19 preparatem firmy Pfizer i BioNTech. O sprawie donosi „Jerusalem Post”.

Do wydarzenia doszło na początku lutego. Dziennik informuje, że nadal nie potwierdzono, czy zapalenie mięśnia sercowego u pacjenta jest skutkiem ubocznym szczepienia. Hospitalizacja młodego mężczyzny przebiega w jednej z klinik sieci Terem.

„Jerusalem Post” powołuje się na informacje amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, według którego zapalenie mięśnia sercowego pojawiało się jako powikłanie po przejściu COVID-19.

Fakt, że symptomy pojawiły się wkrótce po szczepieniu wzbudza podejrzenie, że reakcja immunologiczna mogła doprowadzić do zapalenia twierdzi przedstawiciel klinik Terem dr Abdulhadi Farojeh.

Po podaniu drugiej dawki preparatu Pfizera i BioNTech, oprócz zapalenia mięśnia sercowego u nastolatka wykryto przyspieszone bicie serca, problemy z oddychaniem oraz bóle promieniujące na lewe ramię. Wcześniej 19-letni Izraelczyk nie miał żadnych problemów ze zdrowiem.

Przeczytaj również: Rząd przez 6 miesięcy rozdawał maseczki. Wyciek raportu wskazuje, że mogą powodować nawet guzy nowotworowe

Przeczytaj również: „Strzelaj w opony! Pie**olę!”. 37-latka zdemolowała stację Orlenu. Policja użyła broni, ale… Nieudolnie

Jerusalem Post

Źródło: Jerusalem Post / NCzas

(Visited 3 024 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: "Negowała zasadność w Internecie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here