Stefan Meetschen — redaktor niemieckiej, katolickiej gazety „die Tagespost”, wyraził podziw dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Dziennikarz opublikował na swoim profilu na Facebooku specjalny tekst, w którym podkreślił zalety polityka. Meetschen przypomniał o pracy Szumowskiego dla Matki Teresy z Kalkuty. Pisał o jego kompetencjach i wielkiej wrażliwości. Zauważył również zachowanie polskiego ministra podczas konferencji prasowej.

— Wrogości wobec religii lub mentalności inwigilatora Szumowskiemu z pewnością nie będzie się, dało przypisać. W swojej wypowiedzi bardzo podkreślał znaczenie Wielkanocy i życzył nam wszystkim nadziei — czytamy w tekście niemieckiego redaktora.

Meetschen odniósł się do bohaterów powieści Camusa „Dżuma”, oceniając, że Łukasz Szumowski posiada cechy ich obu (ateisty dr Bernarda Rieux oraz jezuity Paneloux‚a).

— Walczy ze złem, robi wszystko, aby ratować życie i czyni to z ducha miłości bliźniego — czytamy w dalszej części wpisu.

Na zakończenie, zanim napisał życzenia świąteczne dla znajomych, wyraził nadzieję, że dla takiego chrześcijańskiego humanizmu, dla takiej kultury współczucia jest na naszej planecie przyszłość.

źródło: polskaniepodlegla.pl

(Visited 85 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj