Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht wysłała list do ministra Błaszczaka. Zwróciła się do niego z pewną prośbą w kwestii czołgów. Chodzi o maszyny, których Niemcy nie przekazali Polsce w ramach rekompensaty za pomoc Ukrainie.

O co właściwie chodzi?

Sprawa związana jest z niemiecką obietnicą przekazania Polsce czołgów Leopard, które miały wypełnić lukę, jaka powstała w polskich siłach zbrojnych. Powstała ona po tym, jak nasz kraj przekazał Ukrainie pokaźną liczbę czołgów wraz z innym uzbrojeniem. Na ten moment Niemcy wciąż nie wywiązali się z obietnicy.

Do sprawy tej odniosło się już wielu polskich polityków, m.in. prezydent Andrzej Duda. Wyrażał on rozczarowanie postawą Niemców. Prezydent RP zanegował także sugestie rzecznika niemieckiego rządu, że Warszawa za stare posowieckie T-72 domagała się od Niemiec najnowocześniejszej wersji czołgów Leopard.

Niemiecka minister obrony Niemiec Christine Lambrecht wysłała list do ministra Błaszczaka. O szczegółach donosi portal DoRzeczy, który powołał się na niemiecki dziennik „Suddeutsche Zeitung”.

W liście niemiecka polityk próbowała wyjaśnić przyczyny zaistnienia całej sytuacji. Stwierdziła, że Niemcy nie mogą przekazać dla Polski odpowiedniej liczby czołgów, ponieważ nie dysponują nimi.

Przeczytaj również:  Atak na Polskę? Duda: "Teoretycznie zawsze możliwy"

Z tego względu niemiecka minister zaapelowała o cierpliwość, obiecując, że Niemcy wywiążą się ze swoich obowiązków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Psy zagryzły w Jeziorzanach kolejną osobę! Dramatyczne okoliczności

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Upadek restauracji po „Kuchennych Rewolucjach” Magdy Gessler. Sytuację uratowali nowi właściciele

źródło: DoRzeczy

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj