Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował aktualną napiętą sytuację na linii Rosja-Ukraina. Ze słów wicepremiera wynika jednak, że nie spodziewa się samych najgorszych wydarzeń.

– Sytuacja wydaje się lepsza, niż wczoraj czy przedwczoraj – mówił Jarosław Kaczyński.

Przewidywania brytyjskiego „The Sun” nie doszły do skutku, ponieważ Rosja do tej pory nie zaatakowała Ukrainy. Sytuacja wciąż jednak pozostaje bardzo niespokojna.

Reuters poinformował o zakończeniu ćwiczeń wojskowych na Krymie oraz o wycofaniu żołnierzy na inne pozycje. Jest wiadome, że Rosjanie załadowali czołgi i jednostki artyleryjskie, więc nie można jeszcze mówić o wyciszeniu konfliktu.

Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński również jest zdania, że to jeszcze za wcześnie by cieszyć się z sukcesu.

– Przełom to jest już może byt odważne słowo, dzisiaj sytuacja wydaje się lepsza, niż wczoraj czy przedwczoraj, nie można tego w tej chwili rozstrzygać – mówił prezes PiS goszcząc na antenie „PR24”.

– Jedno jest pewne, Rosja wykorzystuje swoje siły zbrojne, po to, żeby co najmniej destabilizować Ukrainę i utrudniać jej życie, w taki sposób, który z punktu widzenia prawa międzynarodowego i dobrych obyczajów, jest niedopuszczalne – dodał polityk, który ocenił, że do ustabilizowania całej sytuacji jeszcze długa droga.

– To nie oznacza, że to wszystko musi się skończyć agresją zbrojną. Jest w tej chwili więcej znacznie podstaw, niż jeszcze 48 godzin temu, żeby sądzić, że tak nie będzie, tzn, że nie będzie tej agresji, natomiast sytuacja do normy wróciłaby wtedy, kiedy po prostu ta agresja byłaby zupełnie wykluczona, dzisiaj nie mogę powiedzieć, że tak jest – zakończył lider PiS.

źródło: Twitter.com, PolskieRadio 24

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj