Europa stanęła w obliczu olbrzymiego kryzysu, nie tylko ekonomicznego, ale również tożsamościowego. Elity coraz bardziej zaślepione wizjami socjalistycznymi, doprowadziły do ogromnego bezrobocia i zadłużenia (m.in. Włochy, Grecja, Hiszpania, Francja). Taki stan rzeczy nie był obojętny dla zachowań przejawianych przez społeczeństwa. Odcisnął się nawet w sposobie świętowania na Sylwestra.

Na domiar złego Europę dotyka coraz większy kryzys zdrowotny i epidemiczny. Zmęczeni takim funkcjonowaniem europejczycy zapragnęli na Sylwestra wypocząć psychicznie. Nie było to dane Niemcom, którzy mieli zakaz świętowania na przełomie roku 2020/2021. Czy ocena Polaków zmieniła się od czasów, gdy swoje zdanie o nas wypowiadał Goebels?

— Opinia Führera o Polakach jest miażdżąca. Bardziej zwierzęta niż ludzie, całkiem tępi, bez wyrazu. Obok nich warstwa rządząca będąca przynajmniej produktem mieszaniny klas niższych z aryjską rasą panów. Brud Polaków jest wprost niewyobrażalny. Również ich zdolność dokonywania ocen jest równa zeru — mówił Goebels.

Zobacz również: Nie uwierzysz, ile gwiazdy zarabiają na jednym wpisie w sieci. Na czele rankingu Rozenek-Majdan

W mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie ukazujące obraz smutku i radości, a zarazem porównanie Niemiec i Polski tego samego dnia. Do sprawy odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który w mocnych słowach wypowiedział się o naszych sąsiadach.

— Coś w tym jest. Strzelanie w powietrze, dla samego huku i rozbłysku, to polski behawior. Niemcy raczej na rozkaz i do konkretnego celu — napisał publicysta.

Różnice w stylu świętowania widoczne są na pierwszy rzut oka. W komentarzu słychać, jak jeden z Niemców na filmie określa swoich rodaków jako „upośledzonych”. Z kolei Polacy pozostawiając komentarze na Twitterze, śmiali się, że w Niemczech „verboten” oznacza „verboten”, co w tłumaczeniu stanowi słowo „zabronione”. Niektórzy podkreślili, że przekorność jest jedną z naszych cech narodowych.

— Ten polski gen ‚przekorności’ często pomagał przetrwać trudne chwile i walczyć o swoje. Dla niektórych to głupota i niesubordynacja, dla mnie sposób na odreagowanie stresu — czytamy w komentarzu.

Przeczytaj również:  Tusk ostro atakuje PiS. Chodzi o koronawirusa: "Trudno się dziwić, że chcą zarobić na epidemii"

Zobacz również: Serialowy Ferdek wsparł Halinkę w prawdziwym życiu. Piękny gest aktora: „Od czego są przyjaciele?”

— Niemcy z tęsknotą patrzący na normalny świat — padają kolejne słowa internautów.

(Visited 2 140 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here