Ostatnie słowa premiera Mateusz Morawieckiego wzbudziły wiele kontrowersji. Szef polskiego rządu wypowiedział je w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Mogą one sugerować, że polityk za rzeź na Polakach obwinia Niemców.

Przypomnijmy, co powiedział premier Morawiecki.

– Do nasilenia zbrodni na Wołyniu dochodziło w latach 1942-1944. Kto wtedy panował na tych ziemiach? Niemcy. Oni byli panami życia i śmierci Polaków, Ukraińców i Żydów. I to oni jednocześnie odpowiadają za zbrodnię wołyńską. Jako rządzący ówczesną częścią kresów II Rzeczpospolitej. Przypomnijmy o tym także – podkreślił premier rządu podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Zostało ono dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Postawę polityka szybko skomentował poseł Konfederacji — Krzysztof Bosak. Prawicowy poseł nie ukrywał, że zupełnie nie zgadza się z przedstawionym scenariuszem w wydaniu Morawieckiego.

— Stop fałszowaniu historii przez premiera Morawieckiego. Stop poniżaniu Polaków w rocznicę ludobójstwa Polaków z Kresów. Stop występowaniu liderów państwa polskiego w roli kiepskich publicystów i rzeczników państwa ukraińskiego. Przestańcie hańbić Polskę swoimi manipulacjami — czytamy wpis Krzysztofa Bosaka na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wałęsa nie może uwierzyć w swoją emeryturę: „Co to jest na apetyt byłego prezydenta?”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Radna z PiS chwali się, że gra w golfa, a w PO haratają w pospolitą gałę. Ziemkiewicz nie wytrzymał

źródło: Twitter

(Visited 1 443 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj