Finansowane przez Danię projekty rozwojowe zostały niedawno zdewastowane przez żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu, co doprowadziło do zniszczenia środków do życia palestyńskich rolników.

Żydowscy osadnicy wielokrotnie atakowali palestyńskich rolników na Zachodnim Brzegu w ostatnich tygodniach, niszcząc infrastrukturę bezpośrednio sponsorowaną przez duński rząd.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Duńskie ministerstwo spraw zagranicznych i organizacja humanitarna Oxfam, które stoją za projektem „Zintegrowany program rozwoju rynku na okupowanych terytoriach palestyńskich”, potwierdziły, że w zeszłym miesiącu osadnicy włamali się do wioski Deir Nidham na północ od Ramallah i zniszczyli około 2000 nowo posadzonych drzewek migdałowych i 800 metrów metalowego ogrodzenia.

Jestem bardzo zaniepokojony tymi incydentami, podczas których dochodzi do niszczenia projektów finansowanych przez Duńczyków, dlatego poruszyłem tę sprawę władzom Izraela. Niedopuszczalna jest żadna forma aktów przemocy popełnionych przez osadników na Zachodnim Brzegu. Dania  regularnie przypomina Izraelowi o jego nielegalnych osadach, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio za pośrednictwem naszych partnerów w UE powiedział duński minister rozwoju Flemming Møller Mortensen.

Przeczytaj również:  "Nie pozwolę na eskalację". Mocne słowa niemieckiego kanclerza

Czytaj także: Niedzielski tłumaczy liczbę nadmiarowych zgonów. „Papierosy i alkohol”

Duńczycy zapowiedzieli, że będą próbować pociągnąć sprawców do odpowiedzialności. Docelowo Izrael ma zapłacić za wyrządzone szkody. Dania podkreśla, że to nie pierwszy raz, gdy Żydzi niszczą tego typu projekty.

Źródło: Haaretz

(Visited 2 012 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj