Niedzielski

Niedzielski zapowiada otwarcie gospodarki. Szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Nałęczowie zapowiedział, że w środę lub najpóźniej czwartek rząd przestawi szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj.

–— Przygotowujemy — mówił Adam Niedzielski — szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Zaprezentujemy go prawdopodobnie w środę — poinformował minister zdrowia.

Rządowy plan odmrażania gospodarki zostanie najpóźniej zaprezentowany w czwartek.

— Oprócz edukacji wróci działanie bardzo wielu sektorów i usług za którymi tęskniliśmy — zapowiedział następnie szef resortu zdrowia.

Na konferencji w Nałęczowie minister zdrowia ogłosił również plan powrotu do normalności oparty na kilku filarach: Krajową Sieć Onkologiczną, Krajową Sieć Kardiologiczną, rehabilitację post-covid, profilaktykę 40+ oraz zniesienie limitów świadczenia usług medycznych specjalistycznych.

Od poniedziałku trwa regionalizacja restrykcji pandemicznych. Dotychczasowe obostrzenia wciąż pozostają utrzymane w sześciu województwach w zachodniej części kraju: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

W pozostałych jedenastu nastąpiło otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a dzieci z klas I-III powróciły do nauki w trybie hybrydowym. W całej Polsce nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Przeczytaj również: „Nie mamy już wyjścia”. Padły słowa o obowiązkowych szczepieniach i wysokich karach. „Wszystko wskazuje na to, że…

Przeczytaj również: „Trolling level master”, czyli jak Joak na proteście Obywateli RP natrafił na człowieka o dziwnym nazwisku

Źródło: DoRzeczy.pl / Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these