Posłowie Konfederacji wystąpili w czasie konferencji prasowej i zaapelowali o odwołanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Wyjaśnili, że pod wnioskiem o wotum nieufności oprócz posłów opozycji podpiszą się także ci ze Zjednoczonej Prawicy.

– Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wniosek długo oczekiwany. Mamy nadzieję, że ma ogromną szansę zdobyć wymaganą liczbę podpisów, ponieważ deklaracje ze strony praktycznie całej opozycji są co do tego, że minister Niedzielski powinien odejść. Dajemy im więc taką możliwość – powiedział poseł Artur Dziambor.

Przedstawiciel Konfederacji uważa, że Adam Niedzielski nie powinien być ministrem zdrowia „ani jeden dzień dłużej”.

– Każdy dzień zamknięcia gospodarki kosztował nas 1,3 miliarda złotych – mówił zwracając uwagę na nasilające się problemy gospodarcze.

– Mamy też informacje, że za decyzje podejmowane w Ministerstwie Zdrowia budżet państwa poniósł gigantyczną stratę na poziomie ponad dwustu miliardów zł, a to są decyzje, za które odpowiedzialny był minister Niedzielski – kontynuował poseł.

Ponadto ocenił, że przede wszystkim brakuje strategii wychodzenia z kryzysu, poza „wprowadzaniem dziwacznych praw i zasad”.

– Będziemy mieli sytuację, w której dzieci nie dość, że nie mają oferty edukacyjnej, to mamy twarde dane wskazujące na ponad 50-procentowy wzrost liczy stanów depresyjnych wśród młodzieży oraz ponad 40-procentowy wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży – tłumaczył parlamentarzysta, który przyznał, że w Ministerstwie Zdrowia „zasiadają ludzie, którzy się do tego nie nadają, pan minister Niedzielski jest twarzą wszystkiego, co dzieje się w Ministerstwie Zdrowia”.

Tymczasem Robert Winnicki przypomniał, że Konfederacja chciałaby, aby „polityka lockdownowa przynosiła efekty”. Ocenił, że jego ugrupowanie od samego początku miało rację i przemawiało głosem rozsądku w obliczu narastającego chaosu.

– Ale nie przynosi i to widać w całej Europie. Niestety Konfederacja miała rację, Konfederacja mówiła głosem zdrowego rozsądku. Widać też, że szczepienia nie rozwiązały kwestii covidowej. Covid będzie z nami. Dzisiaj kolejne państwa europejskie wycofują się z tej błędnej polityki. Trzeba zakończyć tę katastrofę i rozliczyć winnych, a pierwszym winnym do rozliczenia jest Adam Niedzielski, minister zdrowia, który w trybie natychmiastowym powinien podać się do dymisji, a jeśli nie (zrobi tego), to powinien zostać odwołany – oświadczył Robert Winnicki.

Zobacz również: Tego jeszcze nie było! Najman zaprosił Krystynę Pawłowicz do MMA-VIP

Zobacz również: Ostre spięcie Morawieckiego z Macierewiczem. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

Prezentujemy wniosek o wotum nieufności dla Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego!

Prezentujemy wniosek o wotum nieufności dla Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego! #Konfederacja

Opublikowany przez Partia KORWiN Wtorek, 8 lutego 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 380 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj